Policie si pozvala Babiše k výslechu v případu jeho syna. Vypovídat půjde příští týden

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš se chystá v případu svého syna vypovídat na policii. K výslechu zamíří příští týden. Babiš to řekl ve čtvrtek v rozhovoru pro server Blesk.cz. Policie prošetřuje cestu Andreje Babiše mladšího na Krym kvůli podezření z trestného činu zavlečení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Dostal jsem, vypovídat půjdu příští týden,“ odpověděl serveru Blesk.cz premiér Andrej Babiš na otázku, zda již dostal obsílku od policie v případu svého syna.

Proč byl Andrej Babiš mladší hospitalizován? Soudní dokument popisuje incident na D1

Číst článek

Policisté prošetřují cestu Andreje Babiše mladšího na Krym kvůli podezření z trestného činu zavlečení. Na případu podle náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška, který je nyní pověřen vedením policie, pracuje tým, jenž má při vyšetřování maximální podporu.

„Byl jsem ujištěn, že v tuto chvíli je na prvním pražském obvodu tým kriminalistů, který má maximální podporu v ofenzivním prověřování této věci, a dále jsem byl ujištěn, že byly provedeny úkony nutné k zajištění všech prostředků, včetně výpovědí všech osob, které by mohly přispět k řádnému objasnění věci,“ uvedl před několika dny Vondrášek.

Policie prověřovala možný únos Babišova syna již v minulosti. Během vyšetřování se ale podezření nepotvrdilo, zněl závěr policistů. Pátrání po něm přitom kriminalisté z Obvodního ředitelství Praha I (jde o jiný útvar než ten, který vyšetřuje samotnou kauzu Čapí hnízdo) uzavřeli, aniž jej fyzicky našli.

„Byl dohodnut postup, že bude předán dosahový mobil matce zájmové osoby a ta se ozve. Dále bylo dohodnuto, že se matka se synem vyfotí s denním tiskem a vystavenou fotku zašle,“ popisuje oficiální úřední zpráva, kterou má server iROZHLAS.cz k dispozici. Když dorazila fotografie Babiše mladšího a jeho matky s aktuálním vydáním deníku Blesk, policie akci zastavila.

Případ Babiše mladšího na Krymu

Premiérův syn v nedávné reportáži Seznam Zprávy nařkl pracovníka svého otce, že ho odvezl kvůli kauze Čapí hnízdo na Krym anektovaný Ruskem. Premiér prý chtěl, aby kvůli případu, v němž oba čelí obvinění z dotačního podvodu, opustil Česko.

10 důkazů kauzy Čapí hnízdo: Babišovy e-maily, dohled na staveništi, report banky i platba za akcie

Číst článek

Na Krym ho odvezl podnikatel a zaměstnanec Agrofertu Petr Protopopov, který ale odmítl, že by šlo o únos. „Nikdy jsem ho nenutil proti jeho vůli, nikdy jsem mu nic špatného neudělal,“ uvedl Protopopov v rozhovoru pro Právo.

Z Česka ho prý odvezl kvůli mediálnímu tlaku, který se rozpoutal po trestním oznámení na Babiše mladšího v kauze Čapí hnízdo. Babiš mladší ale v reportáži mimo jiné řekl, že má z Protopopova strach.

Babiš ale později synova vyjádření odmítl, také podle něj o únos nešlo. Trpí prý schizofrenií, musí se léčit a být pod dohledem.

Babiš mladší pak v reakci na to uvedl, že jeho otec lže. Předseda vlády ho v sobotu navštívil v Ženevě, na svém facebookovém profilu následně uvedl, že syn a jeho matka už pochopili, jak je novináři zneužili.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme