Matka Babiše mladšího: Nemůžeme svobodně ani vylézt na ulici. Požádala jsem advokáty o ochranu rodiny

Matka Andreje Babiše mladšího Beata Babišová ve vyjádření pro TV Nova odsoudila postup reportérů Seznamu. Podle ní vedli sugestivní otázky tak, aby skandalizovali Babišovu rodinu. Dle svých slov požádala právníky o ochranu.

Video Praha (Aktualizováno: 20:29 18. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Navzdory tomu, že jsem reportéry Slonkovou a Kubíka výslovně upozornila na to, že je můj syn nemocný, a proto s ním rozhovor nepřichází v úvahu, udělali to, že skrytou kamerou a rozhovor se mnou a s mým synem natočili a zveřejnili,“ uvedla Beatrice Babišová ve svém vyjádření.

„Rozhovor sugestivními otázkami vedli tak, aby vyzněl v neprospěch Andreje Babiše staršího a skandalizaci naší rodiny. Jako matka nemocného syna tento postup novinářů Slonkové a Kubíka striktně odsuzuji,“ pokračovala ve svém vzkazu Babišová.

Babiš vysvětloval okolnosti kauzy svého syna. ,Cestu do Ruska doporučila lékařka Protopopová,‘ řekl

Číst článek

Premiérova exmanželka poprosila novináře, aby respektovali její a synovo soukromí, dále sdělila, že požádá advokáty o ochranu práv celé rodiny.

Postup novinářů Seznamu označila za skandální narušení soukromí. „Tím, že byla zveřejněná adresa našeho bydliště, nemůžeme ani svobodně vyjít z bytu na ulici,“ popsala.  

Na vyjádření Babišové ve vysílání TV Nova zareagoval šéfredaktor Seznam Zpráv Jakub Unger. „To nejdůležitější a nejpodstatnější je, že Andrej Babiš junior s našimi reportéry mnohokrát komunikoval i po zveřejnění našeho pořadu. Poděkoval nám, dal nám na sebe kontakty pro další práci a naším reportérům napsal, že chce, abychom mu pomohli kontaktovat české úřady, že o něm jeho otec lže.“

Redakce podle něj vnímá Babiše mladšího jako důležitého svědka v kauze Čapí hnízdo, a proto k němu od počátku přistupuje „velmi citlivě“.

Šachy v Ženevě

Český premiér Andrej Babiš si v neděli večer na svůj facebookový profil napsal, že v sobotu se svým synem Andrejem Babišem mladším strávil v Ženevě „asi pět hodin“, prý si povídali a hráli šachy. Premiér uvedl, že je to už dlouho, co spolu naposledy hráli.

Babiš ve facebookovém statusu uvedl, že není pravda, že se se synem od své svatby loni v létě neviděli. Potkali se prý několikrát a v Ženevě za ním už také jednou byl.

Více informací má premiér v plánu říci v neděli večer na TV Nova.

jak, jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme