Policisté z kauzy Babiše mladšího nespáchali trestný čin. Čeká je kázeňské řízení

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení Andreje Babiše mladšího, syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 9:41 25. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Facebook Andrej Babiš

„Ve věci jsem neshledal podezření ze spáchání žádného trestného činu ze strany policistů,“ uvedl pro iROZHLAS.cz státní zástupce Ondřej Šťastný.

‚Není bezmocný, má ale vážné problémy.‘ Českým policistům se stále nedaří vyslechnout Babiše mladšího

Číst článek

„Vyšlo však najevo, že dva příslušníci Policie ČR se svými pochybeními, která jsou celkově méně závažná, mohli dopustit kázeňského přestupku podle služebního zákona. K jeho projednání je příslušná Policie ČR,“ uvedl.

A dodal, že další řízení je v kompetenci Obvodního ředitelství policie Praha 1. Nebude tak k věci poskytovat další informace.

Kriminalisté v Praze 1 údajný únos Andreje Babiše mladšího, syna premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše, na Krym v minulosti prověřovali.

Radiožurnál již dříve citoval z e-mailu, který Babiš mladší letos v lednu zaslal policii. Napsal v něm, že byl unesen na Krym a nyní se nachází na Ukrajině u své přítelkyně. Uvedl prý také, že jeho „otec potřeboval, aby zmizel po čas kauzy Čapí hnízdo.“

Případ ale nakonec policisté ukončili s tím, že se trestný čin nestal. Podle úředního záznamu se spokojili se zaslanou fotografií Babiše juniora a aktuálního vydání novin, napsal v minulosti server iROZHLAS.cz. Policie tvrdí, že v případu dělala více.

‚Můj otec potřeboval, abych zmizel.‘ Co napsal premiérův syn v e-mailu policii?

Číst článek

Andrej Babiš mladší pak ve skrytě natočené reportáži serveru Seznam Zprávy, kterou server Seznam Zprávy zveřejnil loni v listopadu, obvinil spolupracovníky svého otce, že ho drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na ukrajinském Krymu anektovaném Ruskem.

Premiér to popírá, syn podle něj trpí schizofrenií, musí se léčit a být pod dohledem.

Po zveřejnění reportáže Seznam Zprávy začala policie údajný únos Babiše mladšího znovu vyšetřovat pro podezření z trestného činu zavlečení.

Ano, vyšetřování stále pokračuje, nicméně právo na poskytování informací si vyhradilo státní zastupitelství, uvedla mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Tím jak a proč kriminalisté v Praze 1 oznámení o údajném únosu odložili, se pak zabývala také Generální inspekce bezpečnostních sborů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme