Realizovali jsme, co jsme si předsevzali, tvrdí policie. ‚S Babišem mladším se nespojili,‘ říká zastupitelství

Týmu, který vyšetřuje údajné zavlečení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), se podařilo realizovat všechny úkony, které si předsevzal. Náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek to ve čtvrtek řekl novinářům na dotaz, zda se policii podařilo kontaktovat Andreje Babiše mladšího. Mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala to ale pro server iROZHLAS.cz popřel.

Praha (Aktualizováno: 12:59 29. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syn premiéra z prvního manželství Andrej Babiš mladší pobýval v roce 2017 na Ruskem anektovaném Krymu, kam ho odvezl jeho ošetřovatel Petr Protopopov | Zdroj: Facebook Andrej Babiš

Vondrášek připomněl, že jak prověřování údajného zavlečení Babiše mladšího na Krym, tak vyšetřování kauzy kolem farmy Čapí hnízdo, kde jsou Babiš se synem obviněni, jsou neveřejná a vyjadřovat se k nim může jen dozorující žalobce.

‚Můj otec potřeboval, abych zmizel.‘ Co napsal premiérův syn v e-mailu policii?

Číst článek

„Policisté, o kterých jsem mluvil, že mají tým, že jsou ofenzivní, tak opravdu ty úkony, které si předsevzali, se podařilo realizovat. Nečekejte ode mě, že budu konkrétní, v obou případech může informace podávat pouze dozorující státní zástupce,“ řekl ve čtvrtek Vondrášek.

Podle Cimbaly se ale policistům nepodařilo se s Babišem mladším spojit. „Ve vztahu k pokusu policejního orgánu o navázání přímého kontaktu s oznamovatelem, respektive údajným poškozeným, které byly mimo jiné nastíněny na společném briefingu městského státního zástupce a ředitele Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, mohu doplnit, že dosud k tomuto přímému kontaktu nedošlo,“ řekl serveru iROZHLAS.cz Cimbala.

Andrej Babiš mladší ve skrytě natočené reportáži obvinil spolupracovníky svého otce, že ho drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na ukrajinském Krymu anektovaném Ruskem.

Inspekce zkoumá, proč policisté odložili oznámení Babiše mladšího. Stěžoval si, že je na Krymu nedobrovolně

Číst článek

Premiér podle Babiše mladšího chtěl, aby opustil Česko kvůli vyšetřování dotace na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo.

Premiér to popírá, syn podle něj trpí schizofrenií, musí se léčit a být pod dohledem. Pokus o vyslovení nedůvěry menšinové vládě ANO a ČSSD, který ve Sněmovně kvůli informacím z reportáže vyvolala opozice, byl neúspěšný.

Kriminalisté údajný únos v minulosti prověřovali, případ ale ukončili s tím, že se trestný čin nestal. Po zveřejnění reportáže Seznamu Zprávy začala policie údajný únos Babiše mladšího znovu vyšetřovat pro podezření z trestného činu zavlečení. Server v úterý informoval, že se Generální inspekce bezpečnostních sborů zabývá tím, jak a proč kriminalisté v Praze 1 oznámení o únosu odložili.

Kristýna Guryčová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme