Kvůli daňovému balíčku budu v Senátu, jak bude potřeba, psal Babiš. Po dvou hodinách odletěl do Bruselu

Ve čtvrtek jedná Senát o daňovém balíčku, který má zrušit superhrubou mzdu a zvýšit slevu na poplatníka. Premiér a zároveň předkladatel návrhu Andrej Babiš (ANO) již dopředu avizoval, že se schůze komory zúčastní a bude na ní tak dlouho, jak bude třeba. Ještě ve čtvrtek v poledne ale odletěl na jednání Evropské rady do Bruselu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Rozšířila se fáma, že chci ve čtvrtek strávit v Senátu jen 1,5 h a pak odletět do Bruselu na ER (Evropskou radu – pozn. red.). Není to pravda. V Senátu budu kvůli daňovému balíčku tak dlouho, jak bude třeba. I kdyby mě měl v Bruselu zastoupit polský premiér,“ psal Babiš v úterý na svůj twitterový profil.

Rozšířila se fáma, že chci ve čtvrtek strávit v Senátu jen 1,5h a pak odletět do Bruselu na ER. Není to pravda. V Senátu budu kvůli daňovému balíčku tak dlouho, jak bude třeba. I kdyby mě měl v Bruselu zastoupit polský premiér. Snad ale bude ta debata konstruktivní a pragmatická.

16:46 – 08. 12. 2020

9 174

Ve čtvrtek Senát schvaluje daňový balíček, který by například zrušil superhrubou mzdu a zvýšil slevu na poplatníka. 

Senátoři vyžadovali přítomnost nejen premiéra, ale i ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO). „Chceme, aby tu svou motivaci vysvětlil i proto, že poměrně dlouho byl proti tomuto návrhu občanských demokratů. Několikrát ho předložili, poslanci ho zamítli a poté on sám ho znovu předkládá,“ vysvětlil předseda horní komory Miloš Vystrčil (ODS) ve čtvrtek ráno. 

Dvě hodiny na jednání

Již chvíli po poledni ale Úřad vlády na svém twitteru zveřejnil fotografii, jak premiér Babiš porušuje svůj slib – nastupuje do letadla a odlétá do Bruselu. Na jednání tak strávil necelé dvě hodiny a bez ohledu na jeho průběh ho opustil.

Následně to vysvětlil tím, že za sebe nenašel náhradu pro vyjednávání na Evropské radě. „Nebyl jsem schopen pověřit jednu zemi, aby mne zastoupila,“ uvedl premiér. 

Senátoři za STAN v reakci na Babišův odjezd neúspěšně požadovali odložit rozhodování na příští středu. Podle nich Babiš ukázal, že horní komoru opakovaně ignoruje.

vtk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme