Nechceme multikulturní ekofanatický pirátostát a nechceme sdílet naši zemi, řekl Babiš poslancům

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) označil svou vládu za úspěšnou. Odmítl podezření ze střetu zájmů, za snahou vyslovit dnes nedůvěru kabinetu vidí úsilí, aby odešel z politiky. Epidemii koronaviru se podle premiéra podařilo zvládnout navzdory opozici, která opatření vlády zpochybňovala a sabotovala s vidinou Babišovy porážky. Ministerský předseda rovněž odmítl unijní snahy o ovlivňování dění v České republice.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Andrej Babiš (ANO) označil svou vládu za úspěšnou a odmítl podezření ze střetu zájmů

Premiér Andrej Babiš (ANO) označil svou vládu za úspěšnou a odmítl podezření ze střetu zájmů | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Při pandemii se podle Babiše ukázalo v plné nahotě pokrytectví opozice, které jde o to, aby Česko zvládlo epidemii co nejhůř. Šíření viru při první vlně vláda razantními opatřeními včas zarazila, „ale hlavně všichni jsme měli zadek sevřený strachy“, uvedl. Na rozvolnění opatření podle Babiše tlačila opozice, od října 2020 jakékoliv opatření, rozhodnutí a kroky vlády kritizovali, zpochybňovali a sabotovali mimo jiné soudními žalobami.

Opozice neprosadila vyslovení nedůvěry vládě. Hlasování rozhodli odchodem komunisté

Číst článek

„Ucítili jste tu příležitost, že můžete porazit toho Babiše, na kterého jste do té doby byli krátcí. Vaším vítaným spojencem se stal covid a na tu kartu jste vsadili všechno. Vidina porážky Babiše vám dočista zatemnila mozek,“ prohlásil předseda vlády. Opozice podle něj vede proti vládě brutální, nelítostnou a nihilistickou předvolební kampaň. „Vystupujete jako spasitelé, ale ve skutečnosti nejste nic jiného než sabotéři,“ dodal

„My v Česku nechceme žádný multikulturní ekofanatický pirátostát,“ prohlásil Babiš za potlesku svých příznivců na adresu svých nejsilnějších politických konkurentů. „My nechceme sdílet naši zemi. My nechceme, aby naši zemi řídil Evropský parlament, nějaký zelení fanatici,“ uvedl. „Jsem svrchovaný premiér této země. Nepodléhám nikomu, jenom občanům, ti mi dali důvěru. Nikdo ze zahraničí nám do toho nebude kecat,“ dodal Babiš.

My nechceme sdílet naše auta.
My nechceme sdílet naše byty.
My nechceme sdílet naši zemi.

10:14 – 03. 06. 2021

83 808

‚Likvidace na objednávku‘

Babiš během čtyřicetiminutového projevu uvedl, že opozice chce svrhnout vládu, která prosadila důstojné důchody, zvedla platy, snížila daně, zvýšila životní úroveň, myslí na rodiny, spotřebitele, konečně investuje a bojuje za české zájmy, například při rozdělování unijních prostředků, uvedl.

„Já sám svojí urputností jsem pro Česko vyboxoval 42 miliard (korun) navíc,“ prohlásil. Výtky, že jeho vláda například Česko zadlužila a při pandemii postupovala chaoticky, označoval za nesmysl a výmysl. „A konečně jsem prosadil i zahrádkářský zákon. Jsem na to hrdej. Zdravím všechny zahrádkáře, vidíte, že jsem urputnej a splnil jsem svůj slib,“ dodal.

Premiér rovněž obvinil své odpůrce, že ho chtějí zlikvidovat na objednávku. „Je třeba ho (Babiše) zlikvidovat, protože přišel a nekradl, dělá zdarma,“ prohlásil. Odmítl opět, že by byl ve střetu zájmů kvůli holdingu Agrofert, který vložil do svěřenských fondů, ale je jeho skutečným majitelem. Prohlásil mimo jiné, že Agrofert neovládá a neřídí a že Evropská komise, podle níž ve střetu zájmů je, nemá co vykládat české zákony.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme