Andrej Babiš považuje svůj soud kvůli údajné spolupráci s StB za zmanipulovaný

Šéf Hnutí ANO Andrej Babiš označil svůj soud kvůli údajné spolupráci s StB za zmanipulovaný. Prý je to jen vymyšlená aféra, která ho má zdiskreditovat, aby se nestal ministrem financí. Andrej Babiš to řekl v České televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídr hnutí ANO Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

„Je to jen agentománie. Je nesmysl, aby někdo, kdo byl jako já před třiceti lety vyšetřován, terorizován a vydírán StB, za to pykal a byl vyřazen ze společenského života. Je to horší než vražda,“ stěžoval si Babiš.

Babiš se na Slovensku soudí ve věci údajné spolupráce s komunistickou Státní bezpečností a kvůli lustracím možná nezasedne v nové vládě. ČSSD i lidovci totiž chtějí po svých ministrech čisté osvědčení, podobně se vyjadřuje i prezident Miloš Zeman.

Dnes bude hnutí ANO jednat s ČSSD. Čeká je klíčová debata, na které se ukáže, zda se dohodnou na budoucí podobě vlády.

ČSSD a ANO čeká další kolo jednání o možné vládě, problémem mohou být daně

Číst článek

ANO by rádo změnilo volební systém z poměrného na většinový. Důležitější je ale podle Babiše shodnout se na způsobu řízení státu. Nesouhlasí s tím, že ČSSD chce navýšit příjmy státní pokladny navyšováním daní.

„Náš stát ročně nakupuje zboží za 800 miliard a pořádně ani neví, od jakých firem, protože zákon o anonymních akciích je paskvil a bude třeba ho novelizovat. My se rádi necháme poučit od ČSSD, jak funguje parlament, tam jsme nikdy nebyli. Ale rádi bychom je naučili, jak se šetří v soukromých firmách a bylo by dobré, aby to stát také převzal,“ vyjádřil se Babiš v České televizi.

Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka dříve řekl, že souhlasí s Babišem v nutnosti lépe vybírat daně. Podle něj je ale problém v tom, že Babišovo hnutí v tomto směru nenavrhlo konkrétní opatření.

Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme