Očkovací centrum v O2 areně se podle Babiše zatím znovuotevírat nebude. Nejsou na to kapacity

Termín na očkování proti covidu-19 má podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) rezervováno 465 tisíc lidí, dalších 86 tisíc na něj čeká. V Praze je čekání na termín nejkratší. Podle Babiše je však přesto třeba prověřit současné kapacity, někde rozšířit provozní dobu nebo očkovat o víkendu. Řekl to na páteční tiskové konferenci v O2 areně. Znovu otevírat se tam velkokapacitní očkovací centrum podle něj zatím nebude.

Sledujeme online Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

očkovací centrum O2 universum

V O2 universum bylo podáno 660 tisíc dávek | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Další očkovací centrum je podle Babiše v plánu od 13. prosince v Obchodním domě Kotva, v Praze bude již osmdesáté.

Omikron jako následek nízké proočkovanosti Afriky? Lidé nemají důvěru ve vakcíny, vládu ani velmoci

Číst článek

„Čeká nás velká výzva naočkovat třetí dávkou 1,534 milionu občanů,“ řekl v pátek Babiš. Kapacity očkování by se podle něj měly dál navyšovat na úroveň z června letošního roku.

Podle plukovníka Petra Šnajdárka, který je členem centrálního řídícího týmu, je současná kapacita v očkovacích centrech 110 tisíc dávek bez praktických lékařů nebo mobilních týmů. Celkově je center v celé zemi 449.

V Praze jich je prozatím 79, devět provozují státní nemocnice. „Nejdříve prověříme celkové kapacity, které máme v Praze. Domníváme se, že je ještě velký prostor z hlediska kapacit. Mohou mít delší otevírací dobu, očkovat o víkendu, což některá nedělají,“ dodal.

Text pokračuje pod online reportáží.

Očkovací centrum v O2 areně provozovala od května do září Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN), bylo tam podáno 660 tisíc dávek. Její mluvčí Jitka Zinke však minulý týden sdělila, že nemocnice kvůli péči o pacienty s covidem-19 nemá dostatečné personální kapacity na to, aby se organizace očkovacího centra znovu ujala.

Iniciativa Lékaři pomáhají Česku vyzvala v úterý dobrovolníky z řad lékařů i ostatních, aby se do očkování zapojili. Jeden z jejích autorů, stomatolog Radek Mounajjed, v pátek na tiskové konferenci řekl, že se jich dosud přihlásilo 1016, z nichž 621 jsou lékaři a 57 pediatři. Hlásí se buď k pomoci v očkovacích centrech, nebo nabízejí vyhrazený čas ve svých ordinacích, dodal.

Dosud zdravotníci podali zhruba 13,69 milionu dávek. Dokončené očkování má 6,39 milionu lidí, posilující dávku dostalo přes milion lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme