Protestují proti tisíckrát opakovaným lžím o StB, o farmě a nově o únosu syna, reaguje Babiš na demonstrace

V sobotu během připomínky svátku 17. listopadu tisíce lidí v ulicích demonstrovaly proti Andreji Babišovi (ANO) a požadovaly jeho demisi. Server iROZHLAS požádal premiéra o vyjádření, ten prostřednictvím SMS odpověděl, že protestující a odpůrci zneužívají choroby jeho syna proti němu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé demonstrovali v souvislosti s kauzou premiérova syna, kterého vypátrali reportéři TV Seznam a který měl být dle svých slov unesen na Krym | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Nevzkazuji nic. Je to jejich právo vyjádřit názor. Akorát protestují proti tisíckrát opakovaným lžím o StB, o farmě a nově o únosu syna, který se nikdy nestal, a zneužívají choroby mého syna proti mně," reaguje Babiš prostřednictvím SMS pro server iROZHLAS.cz na sobotní demonstrace, které se odehrávaly v Praze a dalších krajských městech po celé České republice.

Redakce se pokoušela jeho vyjádření získat už od sobotního rána, kdy premiér nečekaně odletěl nad ránem za svým synem do Švýcarska poté, co v noci položil květiny na Národní třídě. 

Ty později vyhodili jeho odpůrci do koše. Lidé během dne vyšli do ulic s transparenty požadující demisi premiéra. Akce vyvrcholila v sobotu večer na Staroměstském náměstí a následně se někteří lidé přesunuli slavit 17. listopad na Václavské náměstí.

Premiér večer vystoupí v televizi Nova. Na otázku, jestli už je ze Švýcarska zpět v České republice, redakci zatím neodpověděl.

Dominika Kubištová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme