VIDEO: Babiš vyzval ve svém projevu k 28. říjnu k odpovědnosti. Byl by rád, kdyby se Češi opět semkli

Koronavirová omezení jsou obrovským náporem na psychiku všech lidí, připustil premiér Andrej Babiš (za ANO) ve svém projevu k 28. říjnu, který zveřejnil na sociálních sítích. Doufá ale, že se lidé v boji proti epidemii covidu-19 semknou jako při jarní první vlně. Babiš v tříminutovém videu poděkoval lékařům, učitelům a dalším lidem, jejichž práci považuje za klíčovou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Babiš požádal lidi v Česku, aby pro svou zemi u příležitosti 28. října něco udělali. Dodržujte prosím všechna nařízená opatření, omezte prosím kontakty s kamarády a kolegy, zůstaňte prosím doma, obejměte manželku, manžela, partnerku, partnera, děti či rodiče, prožijte společně den, užijte si společné chvíle, kterých je v dnešní době málo, řekl.

V úterý odhalily laboratoře 15 663 nových případů. Nemocných je více než 170 tisíc lidí

Číst článek

Lidé podle něj mají ve státní svátek příležitost na všechna omezení zapomenout. Souhlasím s vámi, jsou obrovským náporem na psychiku každého z nás, řekl. Poděkoval v té souvislosti za práci lidem, kteří udržují v chodu stát a jeho klíčovou infrastrukturu, zdravotníkům, vojákům, policistům, hasičům, ale i dalším zaměstnavatelům a zaměstnancům.

Také děkuji všem, kdo učíte naše děti. I když vím, že pracujete v neuvěřitelně těžkých podmínkách, být učitelem je teď jedna z nejdůležitějších profesí, uvedl. Poděkoval současně i rodičům, kteří se starají o děti, protože jsou školy zavřené. Byl bych velmi rád, abychom se jako na jaře všichni semkli v boji proti zákeřnému koronaviru, uzavřel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme