Budeme bojovat za každý život, slíbil premér na sociálních sítích. Prosí, aby lidé zůstali doma

Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli požádal ve svém projevu na sociálních sítích občany, aby dodržovali vládní opatření proti šíření nemoci covid-19. Situace je podle něj vážná a klíčový bude příští týden. Pravděpodobně ve středu se podle něj rozhodne, zda vládní opatření přijatá minulé pondělí fungují, nebo zda bude nutné přistoupit k dalším.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Já vás prosím, zůstaňte doma, zůstaňte s rodinou." apeloval Andrej Babiš ve svém projevu | Zdroj: repro Úřad vlády

Vláda minulé pondělí s účinností od středy 14. října například omezila shromažďování na maximálně šest osob, to by mělo platit do 3. listopadu, kdy má skončit nouzový stav. Rozhodla také, že od středy se budou na zastávkách hromadné dopravy povinně nosit roušky. Zakázala třeba také pití alkoholu na veřejně přístupných místech.

Příští týden se tak podle Babiše rozhodne třeba o tom, jaká bude situace o Vánocích. Obdobně jako ve čtvrtek ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), vyzval v neděli Babiš občany, aby zůstali doma.

Vážení a milí spoluobčané, obracím se na vás s prosbou. Zůstaňte doma. Můžete tím zachránit lidské životy 🇨🇿 youtu.be/-eh5NTenD5M

14:00 – 18. 10. 2020

20 306

„Já vás prosím, zůstaňte doma, zůstaňte s rodinou. Pokud můžete, pracujte z domu,“ apeloval.

„Nejdůležitější je nemít ten kontakt, to znamená nikam nechodit, necestovat, být s rodinou, a když jste s rodinou, tak vlastně nepotřebujete ani tu roušku,“ dodal.

Babiš zdůrazňoval, že příští týden bude klíčový. „A proto vás prosím všechny zůstaňte doma, skutečně tím můžeme zachránit lidské životy. Jděte jenom do práce, pokud opravdu musíte, pokud někdo je home office, tím líp, na nákup, zařídit jenom neodkladné věci a potom domů,“ doporučil.

„A můžete chodit o přírody, to je jasný, já jsem taky včera byl v parku,“ poznamenal.

První případ koronaviru ve vládě. Pozitivní test na covid-19 měl ministr zemědělství Toman

Číst článek

V souvislosti s vážností situace vyjádřil údiv nad nedělní demonstrací sportovních fanoušků v centru Prahy. Podotkl, že vláda přidělila půl miliardy korun všem sportovním klubům a z toho na fotbal šlo zhruba 200 milionů.

Premiér mimo jiné poděkoval všem, kteří si do mobilního telefonu stáhli aplikaci eRouška. Tato aplikace má už podle něj 1,23 milionu stažení a za týden přibylo 580 000 jejích uživatelů.

Děkoval všem zdravotníkům i hygienikům. „Budeme bojovat za každý život, chceme ochránit každý život,“ ujistil Babiš.

V nemocnicích je nyní podle jeho údajů hospitalizováno kvůli covidu 3519 lidí a z toho 541 leží na jednotkách intenzivní péče.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme