Luxusní restaurace z Babišova svěřenského fondu zavřela. Finanční ztráta se pohybuje v milionech eur

Restaurace Paloma v jihofrancouzském letovisku Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), ukončila provoz. Podle mluvčího firmy Imoba z koncernu Agrofert Karla Hanzelky za uzavření restaurace můžou hlavně ekonomické důvody. „Ztráta podniku se pohybovala ve výši milionů eur. Mohly za to i protesty tzv. žlutých vest,“ uvedl mluvčí pro iROZHLAS.cz.

Praha/Mougins Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O ukončení provozu informovala restaurace Paloma na svém webu. Jakub Sip z vedení restaurace místním novinám řekl, že podnik nikdy nevydělával.

Nový gastronomický průvodce Michelin. ‚Babišova‘ restaurace ve Francii přišla o jednu ze dvou hvězd

Číst článek

„Uzavření restaurace Paloma můžu potvrdit. Vedly k tomu hlavně ekonomické důvody – ztráta podniku se pohybovala ve výši milionů eur. Roli měla do určité míry ekonomická situace v regionu, k čemuž přispěly i stávky tzv. žlutých vest. Tato atmosféra se odrážela v poklesu návštěvnosti restaurace,“ uvedl pro iROZHLAS.cz tiskový mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.

„Od svého otevření před pěti lety se v tom utopilo dalších několik milionů eur, za loňský rok se náš výnos ještě snížil,“ cituje web SeznamZprávy.cz Sipovo vyjádření v deníku Nice Matin.

Restaurace navíc počátkem letošního roku přišla o jednu ze dvou michelinských hvězd, které oceňují úroveň podniku.

„Společnost Imoba se chce do budoucnosti věnovat především svým podnikům, které má v České republice,“ doplnil Hanzelka. Českou obdobou restaurace Paloma je stejnojmenný podnik v Průhonicích u Prahy.

Babiš otevřel luxusní restauraci na Azurovém pobřeží poblíž Cannes v červnu 2013. Interiér podniku, který nese jméno nejmladší dcery malíře Pabla Picassa, navrhla Babišova manželka Monika.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme