Nejsem spokojený, o opatřeních by měl komunikovat prvně se svými kolegy, kritizuje Babiš Prymulu

Premiér Andrej Babiš (ANO) vytkl ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi (za ANO) komunikaci ohledně chystaných opatření či nouzového stavu. Nejdřív by to měl řešit s kolegy ve vládě, řekl v debatě lídrů sněmovních stran na Blesk.cz. Předpokládá, že komunikace se vylepší. Na chaotické zveřejňování plánovaných opatření ve sněmovní debatě ve středu upozorňovali i předsedové opozičních stran.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Babiše byl Prymula pověřen, aby za resort zdravotnictví komunikoval sám | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Například o tom, že restaurace a bary budou muset kvůli šíření koronaviru zavírat už ve 22.00, informoval Prymula minulé úterý server iDNES.cz. V České televizi následně uvedl, že stát omezí i počet diváků na vnitřních sportovních či kulturních akcích. Minulý týden také Prymula hovořil o tom, že vyhlášení nouzového stavu zatím není nutné, v pondělí ale ministr řekl serveru Respekt.cz, že jej navrhne.

Vnitřní aktivity budou omezeny na 10 lidí, venkovní na 20, uvedl Prymula. Výjimku dostanou divadla

Číst článek

„Nejsem spokojený a já jsem to panu ministru Prymulovi vytknul, protože měl nejdřív komunikovat s kolegy,“ řekl Babiš. „Já jsem jasně řekl panu Prymulovi, aby si zařídil, aby za celý resort komunikoval jenom on. Aby nekomunikoval každý ředitel, imunolog fakultní nemocnice a podobně. Má komunikovat minimálně, ve středu a v pátek, kdy je semafor. A ať komunikuje sám,“ uvedl premiér. V pátek ministerstvo zdravotnictví obvykle zveřejňuje mapu okresů podle rizika koronavirové nákazy.

Zároveň ale premiér poznamenal, že se podle něj komunikace oproti minulosti zlepšila. „A ještě se vylepší, protože si to na vládě ještě všichni zopakujeme,“ řekl.

Prymula by na středeční tiskové konferenci po jednání vlády měl podle Babiše specifikovat opatření, jež by měla platit od pondělí, odkdy by podle ministrova návrhu měl platit nouzový stav. Zřejmě se zavřou na 14 dní střední školy v regionech s vyšším rizikem nákazy. V České televizi v úterý večer Prymula upřesnil, že vnitřní aktivity by měly být omezeny na deset lidí, venkovní na 20, sportovní ligy se budou hrát bez diváků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme