Andrej Babiš se neomluví za své výroky o 'zlobbování' poslanců hazardem

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se neomluví za své výroky na adresu dvou koaličních poslanců o lobbingu. Sociální demokraté i lidovci na omluvě trvají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

Babiš v pondělí řekl, že poslanci Jan Bartošek z KDU-ČSL a sociální demokrat Ladislav Šincl jsou ovlivnění hazardní lobby. Oba nařčení jednoznačně odmítli. Šéf ANO však k omluvě nevidí důvod.

„Důvod je to, že ministerstvo financí neformálně obdrželo pozměňovací návrh k našemu návrhu zákona od pana Hermana z Asociace provozovatelů kurzových sázek, jehož obsah přesně odpovídá návrhu na změnu zákona o loteriích a jiných podobných hrách pana poslance Bartoška,“ prohlásil Andrej Babiš.

Šéf ANO trvá na tom, že se musel ozvat po předchozích výrocích šéfa KDU-ČSL Pavla Bělobrádka. Ten nařkl Babišovo hnutí z toho, že ve sněmovně porušuje některá demokratická pravidla.

K omluvě vyzval ministra financí premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

„Nemyslím si, že je v tuto chvíli vhodné, aby probíhaly takové útoky na koaliční poslance, které navíc nejsou žádným způsobem podložené a nemají s realitou nic společného. Já myslím, že by se určitě měl omluvit,“ řekl Sobotka.

Na omluvě trvá i KDU-ČSL. „Docházejí-li argumenty, jde se do osobní roviny. Jsem přesvědčen, že nyní už je to otázka mravnosti jednotlivých aktérů, a pokud někoho napadnete, tak jsou dvě možnosti. Buď dokážete, že vaše tvrzení jsou správná, nebo se omluvíte. Ale to už je věc morálky,“ prohlásil šéf lidovců a vicepremiér Pavel Bělobrádek.

Za svými kritickými slovy na adresu hnutí ANO si Bělobrádek stojí. Důvod k odchodu z koalice to ale podle něj není.

Jana Čermáková, David Černý, Ondřej Látal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme