Zkuste se nejdřív živit poctivě, zaútočil Babiš na Piráty poté, co zpochybnili jeho vizi

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek ve sněmovně opět zaútočil na poslance Pirátů. Důvodem bylo zpochybňování existence jeho plánu, jak vrátit Česko ke špičce Evropy. Babiš řekl, že plán je obsažen v jeho knize O čem sním, když náhodou spím. Předseda vlády uvedl, že Piráti by se měli před vstupem do politiky zkusit živit poctivě.

Praha (Aktualizováno: 17:15 14. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Reagoval tak na vystoupení předsedy pirátských poslanců Jakuba Michálka, podle něhož premiérovy plány jsou jen v předvolební publikaci bez uvedení konkrétních termínů splnění.

„Zkuste se nejdřív živit poctivě a vraťte se potom do politiky a potom nám to můžete ukázat. Vy o reálném životě nevíte vůbec nic,“ prohlásil ministerský předseda.

‚Výbušná výpověď k Čapímu hnízdu.‘ Inspekce odložila prošetřování informací z Přibilova článku

Číst článek

Svou knihu označil Babiš za vizi rozvoje České republiky do roku 2035, je podle něj konkrétní. „My postupně ten plán plníme,“ uvedl. Odmítl Michálkovo tvrzení, že autorem knihy je Babišův spolupracovník Marek Prchal. „To psalo 200 lidí. Já jsem to vymyslel,“ řekl.

Premiér se také ostře vymezil proti poslankyni STAN Věře Kovářové, podle níž si možná nechává platit stovky příznivých příspěvků ke svým každonedělním vyjádřením na facebookovém účtu. „Vy jste tak zoufalá. Nejste nešťastná. To máte z vlastní hlavy, nebo vám to poradil někdo? Každý víkend dělám výkaz práce, to vy neděláte, jen tak plácáte,“ uvedl Babiš.

Kovářová k tomu uvedla, že přesně tak si Babišovu reakci představovala. Podle ní nebyla hodna premiéra, ale spíše psychologa. Poslankyně dodala, že od ministerského předsedy očekávala „odpověď věcnou a slušnou bez jakéhokoli napadání“. Babiš svou reakci zdůvodnil tím, že poslankyně „sprostě lhala“ o tom, že si platí příspěvky na facebooku.

,Slevy budou'

Při čtvrtečních interpelacích ve sněmovně zodpovídal premiér také na otázku o slevách na jízdné ve vlacích a autobusech pro studenty a důchodce. Podle Babiše zůstanou zachovány, dokud bude předsedou vlády. Reagoval tak na dotaz poslance TOP 09 Dominika Feriho, zda a v jakém stadiu je vyjednávání o zrušení slev v rámci hledání úspor ve výdajích státu kvůli ekonomickému poklesu.

Místo 74 milionů téměř 1,9 miliardy korun. Kolik už stát zaplatil dopravcům za ‚Babišovy slevy‘?

Číst článek

Babiš označil poslancova slova za fake news. „Žádné slevy se rušit nebudou, ani pro důchodce, ani pro studenty. Dokud já budu premiér, slevy budou,“ prohlásil předseda vlády.

Feri se hájil tím, že o možnosti zrušení slev mluvil místopředseda ČSSD Roman Onderka. Pokud Babiš vyjádření představitele sociální demokracie ignoruje, svědčí to podle poslance o poměrech ve vládní koalici. „Jestli slevy na jízdném zrušit nechcete, znamená to, že chcete projíst naši budoucnost,“ dodal Feri.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme