Za prodej protibabišovských triček pokuta 25 tisíc. Je to kampaň, rozhodl dohledový úřad

Aktivista, který nabízel na webech letáky, plakáty, trička, samolepky s vyobrazeními a texty napadajícími podnikatelské i politické působení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, dostal od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí pokutu 25 000 korun. Uvedla to skupina aktivistů AUVA.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aktivista, který nabízel na webech letáky, plakáty, trička, samolepky s vyobrazeními a texty napadajícími podnikatelské i politické působení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, dostal pokutu 25 000 korun | Zdroj: Repro ČRo

Pokutu dostal aktivista vystupující pod jménem Oskar Fuchs (vlastním jménem Ondřej), na kterého jsou registrovány domény threeka a bojkot.shop. Podle skupiny AUVA mu přišel příkaz s rozhodnutím 'vinen' ve věci, že má e-shop, který podle úřadu vypadá jako kampaň.

Hnutí ANO musí kvůli knize Andreje Babiše zaplatit 31 tisíc, pokutu dostali i jeho odpůrci

Číst článek

AUVA ve svém prohlášení uvedla, že Fuchs není členem ani výrazným sympatizantem žádné strany, pouze mu prý vadí „neustálé utahování svobody, ničení podnikatelů a prosazování totalitních názorů“.

„Oskar Fuchs byl u založení naší skupiny AUVA, která bojuje proti populistům a konfrontuje je. My, jako skupina AUVA, ve které již mimochodem Oskar Fuchs není, vnímáme toto rozhodnutí jako zneužití zákona, který měl dohlížet nad hospodařením politických stran, ale místo toho se zneužívá k umlčování aktivistů, kteří bojují za svobodu,“ uvedla skupina AUVA.

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí je novou institucí, která už uložila řadu pokut. Jednu z nich dostalo i hnutí ANO. Má zaplatit 31 000 korun za Babišovu knihu O čem sním, když náhodou spím. Části výtisku chyběly informace o zadavateli a zpracovateli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme