Babiš vede bez důvěry Česko již několik měsíců. Jak je na tom v porovnání s ostatními vládami v demisi?

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) vládne bez důvěry již 91. den. Hlava státu už dříve uvedla, že šéf hnutí má na vyjednávání o svém druhém kabinetu času dostatek. Vládu s důvěrou chce mít Miloš Zeman do prázdnin. Je to dlouhá doba? A jak je na tom Babiš v porovnání se svými předchůdci? Podívejte se v přehledu serveru iROZHLAS.cz.

interaktivní Praha (Aktualizováno: 19:57 13. 4. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová vláda Andreje Babiše | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

V přehledu níže uvidíte vlády České republiky od nástupu do získání důvěry. Šedá barva ukazuje dobu od voleb do jmenování premiéra prezidentem republiky. Červený údaj zase udává, kolik dnů byl daný kabinet u moci bez důvěry.

Kliknutím do legendy grafu si můžete nechat zobrazit jen jeden ze sloupců.

Zeman jmenoval Babiše premiérem na začátku prosince. Důvěru ale Babišova menšinová jednobarevná vláda nedostala. V polovině ledna pro kabinet hlasovalo všech 78 poslanců za hnutí ANO, proti bylo 117 poslanců ODS, Pirátů, SPD, KSČM, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Pět poslanců bylo nepřítomných.

Od té doby vládne šéf hnutí ANO se svými ministry bez důvěry. Kritiky od opozice si jeho kabinet vysloužil například za výměnu několika důležitých úředníků či ředitelů. Jeho ministři odvolali ředitele nemocnic, šéfa CzechInvestu i České pošty (více si můžete přečíst ZDE).

Jan Cibulka, hm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme