‚Nedramatizoval bych to.‘ Babiš nechce vyměnit člena ochranky, který vystřelil na palubě letadla v Bruselu

Premiér Andrej Babiš nebude požadovat výměnu člena policejní ochranky, který pravděpodobně nedopatřením vystřelil na palubě armádního letadla. Babiš ho označil za velice pečlivého a seriózního člověka, který svou profesi bere velice vážně. „Já bych chtěl, aby pokračoval,“ řekl ve čtvrtek v rozhovoru pro server Blesk.cz.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dle policejního prezidia nedošlo k ohrožení dalších osob. | Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Člen policejní ochranky vystřelil na palubě armádního letadla, které vezlo předsedu vlády s doprovodem z úterního neformálního summitu v Bruselu. Letadlo nebylo vážně poškozeno a vrátilo se zpět do České republiky. Nikomu na palubě se nic nestalo. Případ vyšetřuje Vojenská policie a Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Na palubě letadla s Babišem padl výstřel z pistole člena ochranky, věc šetří inspekce

Číst článek

Babiš řekl, že u výstřelu nebyl. Seděl za dvěma přepážkami. „Nedramatizoval bych to,“ řekl pro Blesk.cz. Člena ochranky je mu líto kvůli osobnímu stresu. „Nepočítal, že tam je náboj. To se může stát každému, každý děláme chyby,“ dodal.

Babiš také uvedl, že se ho ředitel Ochranné služby Policie České republiky Jiří Komorous ptal, zda si výměnu přeje. „Určitě nebudu požadovat výměnu,“ řekl. Žádné nebezpečí podle Babiše nehrozilo.

Incident se stal na letišti v Bruselu. Premiérovi ani nikomu jinému z celkem 22 lidí na palubě se nic nestalo. Podle serveru Aktuálně.cz výstřel vyšel ze služební zbraně v okamžiku, kdy člen ochranky podle předpisů svou zbraň vybíjel a chtěl ji předat posádce letadla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme