Andrej Babiš k nové vládě: Poche je na seznamu, proti Malé se vede kampaň

Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš by měl v pondělí oficiálně navrhnout prezidentovi Miloši Zemanovi jména ministrů nové menšinové vlády ANO a ČSSD. Prezident v pondělí také přijme další čtyři ministerské kandidáty, kteří zatím ve vládě nebyli. Ve vysílání Radiožurnálu uvedl, že do pondělní deváté hodiny ranní předá seznam Pražskému hradu.

Praha (Aktualizováno: 8:19 25. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Máme termíny do devíti, že to odneseme na Hrad,“ odpověděl ve vysílání Radiožurnálu Andrej Babiš na otázku, zda už má seznam pro prezidenta hotový.

Přehrát

00:00 / 00:00

Andrej Babiš ve vysílání Radiožurnálu k nové vládě.

Původně se podle premiéra uvažovalo o jmenování vlády 4. července, aby se ale splnil původně plánovaný červnový termíny, dohodli se na středu 27. „Je to narychlo, ale snad to zvládneme. Čekáme ještě na podpisy z klubu ČSSD,“ dodal Babiš.

Vláda by měla poprvé zasednout už 11. července za předpokladu, že bude ve středu skutečně jmenována. Ve čtvrtek a pátek se Babiš zúčastní zasedání Evropské rady, která bude řešit témata migrace, bezpečnosti a obrany a také hospodářské a finanční záležitosti.

Poche je na seznamu

„Ano, pan Poche na seznamu je, protože sociální demokracie jasně řekla, že pokud ho nenavrhnu, tak pro vládu hlasovat nebude,“ uvedl Babiš.

V pátek už se Zeman sešel s europoslancem s Miroslavem Pochem z ČSSD navrhovaným na ministra zahraničí. Toho ale jmenovat odmítá.

Filip a Malá

Andrej Babiš se podle svých slov chce ještě tento týden setkat také s předsedou komunistů Vojtěchem Filipem. „Chci mu napsat a požádat o schůzku na zítra,“ řekl Babiš.

Premiér považuje funkci ministra spíše za manažerskou než odbornou. „I když člověk musí samozřejmě rozumět problematice,“ uvedl a dodal: „Je potřeba dát paní Malé šanci. Běží proti ní kampaň, není to spravedlivé. Ona absolvovala dvě vysoké školy.“ Podle Babiše je ale praxe v oboru důležitější než škola a člověk se podle něj učí každý den.

„A je to o tom, jestli paní Malá umí pracovat v týmu, a já myslím, že k tomu má všechny předpoklady,“ uzavřel otázku Andrej Babiš.

Přečtěte si více o vládě Andreje Babiše:

Martin Karlík, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme