Anketa o nejhorší silnici v Česku má už potřetí stejného vítěze. Vyhrála pražská ulice U Seřadiště

Nejhorší silnici v Česku najdete v Praze 10 v ulici U Seřadiště. V projektu Výmoly.cz už potřetí získala nejvíc hlasů. Řidiči, kteří si tudy zkracují cestu mezi Michlí a Vršovicemi, musejí na půl kilometru dlouhém úseku jet téměř krokem a ještě kličkovat mezi výtluky. Zdá se ale, že i tenhle příběh bude mít šťastný konec a vozovka by se už brzy měla dočkat opravy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Naprosto rozumím tomu, že občané i média se ptají nás. Ale musím říct předně důležitou věc. Ta silnice není naše,“ vysvětluje Radiožurnálu situaci mluvčí městské části Prahy 10 Vít Novák.

Část silnice totiž patřila Magistrátu hlavního města Prahy a zbytek Karlu Dojáčkovi, majiteli zdejšího autocentra, který pozemek získal začátkem 90. let minulého století v privatizaci. Letité spory se ale nakonec podařilo vyřešit.

Přehrát

00:00 / 00:00

V projektu Výmoly.cz už potřetí vyhrála ulice U Seřadiště v Praze. Více si poslechněte v reportáži Jana Pastora.

„Pozitivní zpráva je, že došlo k dohodě mezi magistrátem a panem Dojáčkem. Je vyřešena směna pozemků. Magistrátu bude patřit celá silnice, tudíž ji může celou najednou opravit. Důležité je, že je vydáno území rozhodnutí a momentálně je v procesu stavební povolení,“ dodává Novák.

Pražská Technická správa komunikací plánuje zahájit opravy na jaře příštího roku a rekonstrukce se dotkne nejen samotné ulice U Seřadiště.

„Jedná se o rekonstrukci nejenom ulice U Seřadiště, ale také ulice Na Louži a Pod Soutratím, které tyto komunikace na sebe navazují a součástí celé stavby bude nejenom oprava vozovky, vybudování nových chodníků a oprava těch stávajících,“ informuje mluvčí TSK Barbora Lišková.

Podle ní se ulice budou opravovat po etapách tak, aby zůstaly aspoň částečně průjezdné. A přepokládané náklady by měly být kolem sta milionů korun.

Honza Pastor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme