Anketu o nejoblíbenějšího učitele vyhrál 'školní Chuck Norris' ze Zlína

Studenti mu říkají školní Chuck Norris. Jen on prý dokáže odpovědět na telefonní hovor dřív, než ho přijme. Možná i právě proto ho gymnazisté ze Zlína nominovali do soutěže o nejoblíbenějšího učitele. Michal Mikláš, pedagog informatiky, anketu vyhrál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatý Ámos | Foto: Klára Bílá

Oceněný pedagog z Gymnázia a Jazykové školy Zlín učí informační technologie. Než se stal kantorem, pracoval v komerční sféře jako informatik.

„Čím dál víc mě táhlo to, že jsem teoreticky schopen lidem různých věkových schopen dobře vysvětlit, jak s počítačem pracovat. Myslím, že jeden z důvodů, proč mě studenti zvolili, je humor,“ říká nový nejoblíbenější učitel v Česku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na vyhlášení soutěže Zlatý Ámos natáčela reportérka Klára Bílá

„U nás na gymnáziu jsem vytvořil dva nové semináře - z informatiky a z počítačové grafiky. Snažím se studenty naučit věci, které prakticky použijí. Když vyjdou z gymnázia, tak už umí spoustu věcí na počítači reálně vytvořit, což je pro mě taková priorita, aby se dokázali co nejlépe uplatnit,“ prezentuje oceněný učitel náplň své práce na gymnáziu.

Slova devatenáctého nejoblíbenějšího kantora potvrzují i jeho současní žáci, kteří ho do soutěže nominovali. „Je úžasný, učí nás informatiku novým moderním stylem, má přirozené charisma a laskavou duši. Myslím, že to každého okouzlilo,“ říká jeden z nich.

Se studenty prý Mikláš intenzivně komunikuje. „Já doufám, že když mají problém, že ho řeknou. Snažím se maximálně. Ti, kteří tady dnes soutěžili se mnou, byli naprosto rovnocennými soupeři a víceméně si myslím, že rozhodla náhoda.“

Porotu o udělení Zlatého Ámose právě Miklášovi přesvědčila volná disciplína s žáky, při které Mikláš v hrané scénce humorně vysvětloval, že učitel někdy nahání více strachu než samotný Chuck Norris.

Finalisté si kromě této disciplíny měli připravit také hlášení školního rozhlasu o neočekávané inspekci Jana Ámose Komenského. Při těchto scénkách byl učitel národů nominován na budoucího ministra školství. Učitelé tak reagovali na dnešní rezignaci Josefa Dobeše.

Videopřenos z finále ankety Zlatý Ámos 2012 Český rozhlas živě vysílal na webu Dvojky. Podívejte se na obrazový záznam celé akce.

Klára Bílá, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme