ANO podle Babiše do vlády nepůjde. Zákony chce prosazovat ze sněmovny

Hnutí ANO nechce jít do vlády. Řekl to dnes lídr hnutí Andrej Babiš. Strana se prý chce ve sněmovně postarat hlavně o prosazení zákonů, jež považuje za klíčové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební centrum hnutí ANO v Praze. Lídr Andrej Babiš hovoří s novináři | Zdroj: ČTK

„My jsme nikdy neříkali, že chceme jít do vlády. My hlavně chceme konečně změnit ty zákony v parlamentu, které tady parlamentní strany slibují už strašně dlouho. Takže já znovu opakuji stejné věci, že chceme realizovat ten obsah rekonstrukce státu, to znamená odpolitizování státní správy, zákon o úřednících, který tady někdo řeší už od roku 2002, a myslím si, že ty hlasy zatím vypadají nadějně,“ uvedl Babiš v rozhovoru pro Český rozhlas kolem půl páté odpoledne.

Podle prvních vyjádření strana nechtěla podpořit sociální demokraty, aby zabránila nástupu levice s podporou komunistů a šéf hnutí Andrej Babiš odmítl i podporu pro TOP 09 a ODS.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Andrejem Babišem na Radiožurnálu

„My jsme noví, potřebujeme se také otrkat v politice a chceme hlavně zrealizovat ty zákony, které zásadním způsobem změní směřování naší země,“ poznamenal Babiš.

To však bylo ještě před první schůzkou poté, kdy se začaly objevovat relevantní výsledky voleb. Po jednání už ze strany zazníval diplomatičtější tón. „Naší prioritou skutečně není vstupovat do vlády – já bych v tuto chvíli za pravděpodobnější považoval variantu, že za jisté programové dohody jsme schopni tu vládu tolerovat,“ poznamenal Martin Sropnický.

Volby do Poslanecké sněmovny ONLINE

Číst článek

A jednání nepřímo připustil i Babiš. „Taky si myslím, že na tahu je pan prezident a gratuluji ČSSD k vítězství a oni musí říct, co si představují,“ uvedl v České televizi.

Hnutí ANO obsadilo v předčasných parlamentních volbách druhou příčku za vítěznou ČSSD a před třetími komunisty.

Procentuální zisk hlasů a obsazení sněmovny | Foto: Český rozhlas

Český rozhlas, Petra Hosenseidlová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme