Protest proti Babišovi. Dva muži přinesli na brífink ANO do sněmovny transparent s nápisem 'Demisi‘

Úterní brífink hnutí ANO v Poslanecké sněmovně narušili dva protestující. Před politiky přinesli transparent s nápisem: #Demisi. Demonstranti ze skupiny Proč? Proto! tak protestovali proti premiérovi a předsedovi ANO Andreji Babišovi, který je jedním ze sedmi trestně stíhaných lidí v kauze Čapí hnízdo. Podle mluvčí hnutí Lucie Kubovičové na to mají právo.

Praha (Aktualizováno: 16:00 4. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aktivisté s transparentem vyzývajícím k demisi premiéra Andreje Babiše | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Na brífinku ANO v Poslanecké sněmovně zrovna domluvil druhý muž hnutí Jaroslav Faltýnek. A k řečnickému pultíku s novinářskými mikrofony se přesunula ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), která chtěla mluvit o schvalování zákona o státním rozpočtu. 

Babišův střet zájmů před Evropskou komisí: co bude s právní analýzou a jak skončil konflikt Faltýnka?

Číst článek

V tu chvíli před ni předstoupili dva aktivisté ze skupiny Proč? Proto!, kteří politiky ANO zakryli transparentem s nápisem: #Demisi. Schillerová pak během tohoto tichého protestu mluvila dál.

„Pokud bylo cílem aktivistů se zviditelnit, jednalo se zřejmě o vcelku úspěšnou akci,“ napsala v reakci serveru iROZHLAS.cz ministryně financí.

Skupina pak důvody protestu vysvětlila na svém facebooku: „České orgány činné v trestním řízení Andreje Babiše trestně stíhají, ale on to nepovažuje za důvod k alespoň dočasnému opuštění politické scény.“ A zmiňuje také dění kolem premiérova syna Andreje Babiše mladšího. 

„Andrej Babiš se funkce drží jako klíště a prohlašuje, že nikdy neodstoupí. Považujeme tento jeho postoj za sobecký výsměch českým občanům, který nás poškozuje doma i v zahraničí, a rozhodně se nehodláme s touto situací smířit, slovy pana premiéra, nikdy,“ doplňují. Odkázali tak na prohlášení předsedy vlády, že nikdy neodstoupí

Mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičová Novinkám k protestu řekla: „Mají na to právo, mohou vyjadřovat svůj názor.“

ako, pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme