‚Trollícímu ANO‘ hrozí za pochybení ve volbách statisícové pokuty. Nezveřejnilo seznam dárců

Recesistickému subjektu ANO, vytrollíme europarlament, které díky zisku 1,56 procenta hlasů obdrží státní příspěvek 1,1 milionu korun, hrozí statisícové pokuty. Udělit jim je může Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí kvůli pochybením. Hnutí nezveřejnilo například seznam finančních dárců, píše Deník N.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda hnutí ANO, vytrollíme europarlament Jiří Kyjovský

Předseda hnutí ANO, vytrollíme europarlament Jiří Kyjovský | Zdroj: hnutí ANO, vytrollíme europarlament

Za nezveřejnění seznamu dárců, kteří hnutí finančně přispěli, hrozí podle mluvčí Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí Lindy Hrubešové postih 20 až 300 000 korun. „Všechny kandidující subjekty mají tři dny před začátkem voleb uveřejnit seznam dárců, kteří přispěli straně finančně či nějakým bezúplatným plněním, což ANO, vytrollíme europarlament neudělalo,“ cituje Deník N Hrubešovou.

37 tisíc lidí chce dotace na okurkový salát a šimering, míní šéf hnutí ANO, vytrollíme europarlament

Číst článek

Podle ní se při udělování pokuty přihlíží k závažnosti přestupku a také k tomu, aby pokuta neměla likvidační charakter. ANO, vytrollíme europarlament není jediným hnutím, které tuto zákonnou povinnost nesplnilo, podobný nedostatek se řeší u téměř poloviny subjektů.

Recesisté také neodevzdali výroční zprávu, za což hrozí pokuta 200 tisíc korun. Předseda hnutí  Jiří Kyjovský sedí od loňských voleb v zastupitelstvu Brna-Židenic. 

Podle Antonína Capouška, který za recesisty kandidoval jako kryptobaron, hnutí o svých pochybeních ví. „Nevěděli jsme, že musíme splnit všechny povinnosti, jsme recesisté. Samozřejmě tam pochybení máme, to vůbec nezakrýváme. Pokoušíme se to napravit a uvidíme, jaká bude nakonec výše pokuty,“ cituje deník Capouška.

cha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme