Anonym v Česku opakovaně hrozil bombou. Policisté dopadli podezřelého v zahraničí

Brněnští policisté dopadli muže, kterého podezírají z řady anonymních výhrůžek o uložení bomby. Převzali jej od kolegů ze zahraničí, protože byl zatčen v oblasti mezi Francií a Švýcarskem. Podle mluvčího jihomoravské policie Pavla Švába muž poplašnými telefonáty zaměstnával policisty už od devadesátých let. Podezřelý skončil ve vazbě, hrozí mu až pět let vězení.

Video Brno/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Ve všech tramvajích, trolejbusech a autobusech, které jezdí v Brně, za deset minut vybuchne bomba,“ zněl jeden z poplašných telefonátů na tísňovou linku.

Mladík se přiznal k spoluúčasti na výhrůžkách terorismem. ‚Přišlo mi, že policie to bere jako humor‘

Číst článek

Podobných výhružných telefonátů do různých institucí mělo být během pěti srpnových dnů celkem sedmnáct. Anonym volal do nemocnic, domovů důchodců či obchodů po celém Česku. Podle policie je má na svědomí 47letý muž, který žil v zahraničí.

„Kriminalisté operativní činností zjistili, že pobývá v zahraničí, kde byl také na základě Evropského zatýkacího rozkazu na hranicích mezi Francií a Švýcarskem zatčen a koncem listopadu eskortován na Letiště Václava Havla Praha,“ popsal mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.

Na verdikt soudu si počká ve vazbě. „Milovník vlaků, který svými anonymními hovory s výhružnou zprávou zaměstnává policisty hasiče i záchranáře už od devadesátých let, u výslechu nevypovídal,“ dodal Šváb. Za šíření poplašné zprávy mu hrozí až pět let za mřížemi.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme