Anonym nahlásil výbušniny u sněmovny a na dalších místech. Policie prohledala okolí, nic nenašla

V okolí Poslanecké sněmovny v centru Prahy policisté a pyrotechnici nástražné výbušné zařízení nenašli. Jednotky zasahovaly kvůli nahlášené výbušnině také v Brně. Přibližně hodinu po poledni tak policie ukončila akci, při které prohledávala okolí sněmovny. Řekl to David Schön z tiskového oddělení Policejního prezidia.

Aktualizujeme Praha (Aktualizováno: 12:38 24. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Okolí Poslanecké sněmovny prohledávají pyrotechnici | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Výhrůžka hovořila o třech místech v Praze a jednom v Brně. Opatření probíhalo na všech místech a skončilo s negativním výsledkem,“ řekl Schön bez dalších podrobností.

„Anonym poslal na hasiče oznámení, že uložil okolo budov Poslanecké sněmovny výbušniny. Probíhá pyrotechnická prohlídka,“ napsal v SMS zprávě pro iROZHLAS.cz předseda sněmovny Radek Vondráček v době, kdy policisté zasahovali.

Útok podle Vondráčka mířil na parlament a další instituce. Policisté při pátrání uzavřeli Sněmovní ulici, Valdštejnskou od Malostranské a Tomášskou ulici. K hlavnímu vchodu Sněmovny nikdo nesměl, vstup byl možný jen z Malostranského náměstí.

Informaci potvrdil serveru iROZHLAS.cz i Schön. „Kolegové z hasičského záchranného sboru přijali oznámení o uložení nástražného výbušného systému v okolí sněmovny, na místě aktuálně probíhá opatření,“ řekl.

Policisté začali budovy a její okolí probledávat před polednem. Schön v době zásahu dodal, že nelze předpovídat, jak dlouho budou policisté místo ohledávat.Jsou tam kolegové z pyrotechnické služby, kteří provádějí prohlídku budovy a jejího okolí,“ přiblížil zásah.

Akci policisté ukončili hodinu po poledni.

kno, dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme