Anonym nahlásil bombu ve stanici metra Radlická. Policisté žádnou nenašli

Metro Radlická uzavřel v neděli ráno zásah policistů a hasičů. Jednotky prověřovaly anonymní oznámení o uložení bomby v této stanici na lince B. Vlaky Radlickou jen projížděly. Policisté ale nakonec žádný výbušný systém nenašli.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Policisté přijali oznámení o uložení bomby přibližně v 7.45. „Na linku tísňového volání jsme přijali anonymní oznámení o uložení nástražného výbušného systému ve stanici metra Radlická,“ přiblížil pro server iROZHLAS.cz mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Policisté stanici linky B nakrátko uzavřeli, aby mohli prostory prohlédnout. „Nejprve prohlídka probíhala takzvaně za provozu. Do stanice se už ale nepouštěly žádné osoby a lidi ve stanici jsme nechali odejít nebo odjet vlakovými soupravami. Ve chvíli, kdy byla stanice metra přirozeně vyklizena, došlo k jejímu uzavření a prohlídce prostor,“ doplnil Hulan.

Na místě spolu s policisty zasahovali také hasiči. „Policie nás požádala, abychom přijeli na asistenci do stanice metra Radlická a abychom pomohli s evakuací stanice,“ upřesnil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka s tím, že ve stanici metra byly v neděli ráno zhruba dvě desítky lidí.

Žádný nástražný výbušný systém ale ve stanici nebyl a zhruba v 8.30 se tak pro cestující znovu otevřela. Policisté podobné případy prošetřují pro podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy. Viníkovi mohou hrozit až dva roky vězení nebo zákaz činnosti.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme