Anonym potřetí nahlásil bombu v centru Klinika. Policisté už prý budovu prohledali

Anonym nahlásil bombu v sociálním centru Klinika na pražském Žižkově, které obývají aktivisté. Jedná se už o třetí případ za několik dní. Výhružku Českému rozhlasu potvrdila policejní mluvčí Andrea Zoulová s tím, že budovu evakuovat nebudou. Uživatelé Kliniky na twitteru oznámili, že policisté už ji prohledali a odešli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stát sám uzavřel s obyvateli Kliniky smlouvu o pronájmu | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Podle předběžného opatření soudu budova patří Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

Opuštěnou budovu někdejší polikliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově obsadili aktivisté bez povolení v prosinci 2014. O dva měsíce později ji získali od ÚZSVM k bezplatné výpůjčce.

Po opravě v budově aktivisté provozovali sociální centrum a pořádali přednášky či sbírky pro uprchlíky. Začátkem března Klinice vypršela smlouva, kterou majetkový úřad neprodloužil, aktivisté v ní však zůstávali dál nelegálně.

Minulý týden v pátek vyklidila Kliniku policie kvůli anonymu, který tam nahlásil bombu, nic ale nenašla. Kliniku pak předala majiteli, aktivisté se však po policejním zásahu do budovy opět vrátili. Toto úterý se opakoval totožný scénář.

Český rozhlas, Ondřej Látal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme