Anonymní akcie zruší speciální zákon, shodla se koalice

Zákon o obchodních korporacích, o kterém dnes rozhodnou poslanci, anonymní akcie řešit nebude. Ústavně právní výbor stáhne návrh, aby vlastníci akcie zapsali buď do centrálního depozitáře, nebo uložili u banky. Vládní koalice se shodla na tom, že ke zrušení akcií na majitele připraví speciální zákon, který bude z návrhu výboru vycházet.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídři stran vládní koalice Karel Schwarzenberg, Petr Nečas a Radek John

Lídři stran vládní koalice Karel Schwarzenberg, Petr Nečas a Radek John | Zdroj: ČTK

Podle ČSSD jde prý jen o další pokus koalice zrušení anonymních akcií oddálit.

„Je to jasná snaha co nejvíce odložit přijetí zákona, který by anonymní akcie rušil. Není důvod, proč by neměl být součástí balíku, který je připravován. I tak by stejně musel být přijmut zákon další. Pokud chceme co nejrychleji vyřešit problém s anonymními akciemi, nesmí se vláda veřejně vyjadřovat pro, a ve skutečnosti činit opak,“ potvrdil Radiožurnálu šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc.

Poslanec TOP 09 a Starostů Stanislav Polčák to odmítá. Podle něho je to právě naopak.

„Zákon o obchodních korporacích začne platit až od 1. ledna 2014. To znamená: je nesmysl, aby úprava anonymních akcií nebyla v českém právním řádu zakotvena. Z toho důvodu je nutné, aby se tím sněmovna zabývala urychleně v následujícím roce. Aby přijala úpravu, která bude platná již v příštím roce, aby všichni držitelé těchto akcií věděli, že nemají prázdniny až do roku 2014, ale že už v příštím roce by na ně tato povinnost dopadla,“ uvedl Polčák.

Věra Pfeifferová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme