Anonymní hrozba odpoledne ochromila ruzyňské letiště

Výhrůžka bombovým útokem odpoledne ochromila mezinárodní letiště v Praze-Ruzyni. Krizový štáb terminál uzavřel v 15:30; letadla sice přistávala, ale plánované odlety byly pozastaveny. Provoz se začal vracet k normálu až o 70 minut později.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řídící věž v odraze | Foto: Jan Rosenauer

Zásah, který zaměstnal desítky policistů a letištní personál, způsobil nebezpečně vypadající email, jak Radiožurnálu potvrdila mluvčí cizinecké a pohraniční policie Klára Krejčí. "Před 15. hodinou přišel na ČSA email, že na letišti jsou bomby. Začala opatření, před 16. hodinou se ozval telefonem muž, který ohlásil, že je psychicky nemocný a že ten mail neplatí."

Cestující, kteří v terminálu čekali na odlet, policie evakuovala před halu. Pasažéři ve strojích, které po výhrůžce pumovým útokem přistály, zůstali na palubách letadel. Ty personál nechal stát na odstavných ranvejích v dostatečné vzdálenosti od terminálu.

Lidi, kteří chtěli pražské letiště využít pouze k přestupu a neměli platná víza pro vstup do Česka, přepravili pracovníci letiště autobusy z tranzitu do terminálu Jih, který policie prověřila jako první.

Prohledávání terminálu i letadel trvalo desítky minut, podle dostupných informací se žádná výbušnina nenašla. Podle mluvčí letiště Anny Kovaříkové se opatření dotkla asi 50 linek, které měly z Prahy odlétat, nebo na letišti přistály.

Marika Táborská, Aleš Kouba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme