Antibyrokratickou cenu získala evropská organizace CEN-CENELEC

Antibyrokratická cena letos putuje do Bruselu. Dostala ji evropská organizace CEN-CENELEC. A to za boj proti přílišné regulaci trhu ze strany evropských a národních institucí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

podnikání, byrokracie - ilustrační foto | Foto: Alena Palečková

Organizace prosazuje názor, že legislativní změny mají vycházet především z potřeb samotných podniků, nikoliv z hlav úředníků.

Antibyrokratickou cenu už šestým rokem uděluje sdružení eStat jednotlivcům nebo skupinám, kteří se významně zasloužili o snížení byrokracie. V minulosti ji dostali například prezident Václav Klaus nebo expremiérem Mirek Topolánek.

Podle šéfa sdružení eStat a europoslance Edvarda Kožušníka si ji organizace CEN-CENELEC letos zasloužila tím, že prosazuje regulaci na základě dohody.

„Je to organizace, která prosazuje vytváření regulace zespodu, tedy dohodu subjektů na nejnižší úrovni. Oproti takové klasické regulaci komisařů, komise, ministrů, vlády je to vlastně otázka dohody a konsensu.“

Cenu dnes v Senátu převzal viceprezident instituce Carlo Masetti.

Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme