Antimonopolní úřad pozastavil tendr na rozšíření D1 u Velké Bíteše

Ředitelství silnic a dálnic nesmí pokračovat v tendru na rozšíření dálnice D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži. Antimonopolní úřad rozhodl o pozastavení celé soutěže. Řízení bylo zahájeno na návrh společnosti Eurovia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 nedaleko Větrného Jeníkova. Jeho obyvatelé se bojí, že během oprav dálnice jejich obec zahltí automobily | Foto: Hana Mikulincová

„Směřuje proti výběru nejvhodnější nabídky s tím, že nabídka vítězného uchazeče měla být vyřazena. Ve věci je vydáno předběžné opatření, kterým se zadavateli zakazuje uzavřít smlouvu s vybraným uchazečem,“ potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda.

Začátek prací na D1, které mají vypuknout už za pár dní, to ale nijak neovlivní. „Tento úsek Velká Bíteš – Devět křížů jsme stejně plánovali zahájit až v příštím roce,“ řekla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková.

ŘSD už dříve řeklo, že nebude opravovat dva úseky najednou. Na úseku Lhotka – Velká Bíteš se přitom už příští týden mají rozběhnout stavební práce. Hotovo by podle stávajícího harmonogramu mělo být nejdříve příští rok v létě. ŘSD tak má nejméně rok a čtvrt, aby problém v úseku Velká Bíteš – Devět křížů vyřešilo.

Igor Maňour, Eva Kézrová, Jakub Šídlo, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme