Varnsdorf dostal pokutu 327 tisíc za omezení hazardu. Podle úřadu zvýhodnil některé firmy

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil městu Varnsdorf pokutu 327 tisíc korun za protiloterijní vyhlášku. Rozhodnutí už potvrdil i předseda úřadu Petr Rafaj, který se případem zabýval poté, co město podalo proti rozhodnutí úřadu rozklad. Úřad o tom v pondělí informoval v tiskové zprávě. Vedení varnsdorfské radnice s rozhodnutím nesouhlasí a chce podat žalobu k brněnskému krajskému soudu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil městu Varnsdorf pokutu 327 tisíc korun za protiloterijní vyhlášku. | Foto: SteveSawusch | Zdroj: Pixabay

„Město Varnsdorf se s právními závěry ÚOHS neztotožňuje, když nemá za to, že by předmětnou vyhláškou jakkoli narušilo hospodářskou soutěž. Proto se bude dále bránit prostředky, které mu v tuto chvíli právní řád poskytuje, konkrétně podáním žaloby dle soudního řádu správního ke Krajskému soudu v Brně,“ řekl mluvčí města Varnsdorf Tomáš Secký.

Kasino se 150 automaty a žádné jiné. Obec u Brna slíbila hazardní firmě, že k sobě 20 let nepustí konkurenci

Číst článek

Upozornil, že v podobné situaci, v jaké je Varnsdorf, jsou i další obce. „Například město Bílina postupuje obdobným způsobem,“ dodal. Upřesnil, že ÚOHS rozhodl letos 12. února.

Město se proti zákonu o ochraně hospodářské soutěže provinilo tím, že ve vyhlášce, kterou hazard na území města od ledna 2013 omezilo, stanovilo jmenovitě místa, kde sázkové hry, loterie a podobné hry lze provozovat.

„Město výběr adresních míst provozování neprovedlo na základě objektivních, nediskriminačních a předem známých kritérií. Vyhláškou byli zvýhodněni soutěžitelé, kteří mohou na povolených adresních místech nadále provozovat loterie a provozovny k účelu provozování loterií,“ uvedl v rozhodnutí Rafaj.

Za podobný postup dostalo loni v listopadu pravomocnou pokutu 734 tisíc korun město Karlovy Vary, v květnu loňského roku musel pokutu 499 tisíc korun zaplatit i Děčín. V obou případech města ve vyhláškách přesně stanovila místa, kde lze hazard provozovat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme