Antimonopolní úřad zahajuje řízení s RWE Transgas

Správní řízení s plynárenskou společností RWE Transgas zahajuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Podezřívá společnost ze zneužití dominantního postavení na trhu s plynem. Ředitel antimonopolního úřadu Martin Pecina upřesnil, že řada oprávněných zákazníků nemá podepsanou smlouvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hořící plyn | Foto: MORA Moravia, a. s.

"Zákazníků, kteří nemají podepsanou smlouvu je v tuto chvíli 34. Oficiální podnět podala společnost MVV Energie, která to i veřejně řekla," uvedl Pecina.

Velkoodběratelé jako Škoda Auto, České dráhy, chemičky či hutě si stěžují na to, že jim Transgas nabízí nevýhodné podmínky a přemrštěné ceny. Odmítají s ním proto podepsat kontrakty. Kvůli tomu také začne regulátor od ledna znovu určovat ceny plynu i pro velké firmy.

Transgas, který ovládá asi 80 procent domácího trhu, podezření odmítá. Růst ceny plynu zdůvodňuje především zdražováním ropy. Společnost bude podle svého mluvčího Martina Chalupského s antimonopolním úřadem aktivně spolupracovat.

"Zahájení správního řízení vnímáme jako standardní reakci na stížnosti některých zákazníků v souvislosti s dramatickým nárůstem světových cen ropných derivátů a zemního plynu,"dodal mluvčí.

Lenka Rákosová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme