Antimonopolní úřad znovu zrušil stomilionový tendr na správu registru vozidel

Centrální registr vozidel zatím nebude mít nového provozovatele. Ministerstvo dopravy ho chtělo vybrat už do konce roku, ale antimonopolní úřad stomilionový tendr zrušil. Ministerstvo podle úřadu porušilo zákon o veřejných zakázkách tím, že v zadávací dokumentaci nevymezilo podrobnosti nutné k podání nabídek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek

„Zadavatel neuvedl v zadávací dokumentaci technické podrobnosti, které se týkaly neveřejné části stávající aplikace centrálního registru vozidel. Ty měly být zpřístupněny až po uzavření smlouvy vybranému uchazeči,“ říká mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Švanda. Ministerstvo tím podle úřadu porušilo zásadu transparentnosti.

O2 podala podnět antimonopolnímu úřadu. Kvůli zakázce na volání věznů

Číst článek

Rozhodnutí je pravomocné, ministerstvo dopravy se neodvolalo. „Už připravujeme řešení, kterým zajistíme, aby registr vozidel bez problémů fungoval dál,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Provoz centrálního registru, který vyřizuje žádosti spojené s přihlašováním a odhlašováním automobilů, v minulosti provázely komplikace. Systém několikrát zkolaboval.

Tendr ÚOHS zrušil i loni

Antimonopolní úřad zrušil už loňské výběrové řízení a uložil ministerstvu stotisícovou pokutu. Ministerstvo proto prodloužilo smlouvu se společností ICZ o 18 měsíců, za které dostane 45 milionů korun.

Dceřiná firma ICZ, akciová společnost S.ICZ, se účastnila i letošního tendru. Jejími konkurenty byly firmy AutoCont CZ, O2 IT Services, OKsystem, a sdružení společností T-Mobile Czech Republic a COMMIT.

Tereza Bartůňková, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme