Antimonopolní úřad zrušil miliardový tendr vnitra na telekomunikační služby

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil zadávací řízení na veřejnou zakázku ministerstva vnitra na datové a hlasové služby v hodnotě přes 1,5 miliardy korun. Tendr na nové rámcové smlouvy na takzvanou komunikační infrastrukturu veřejné správy vypsal úřad loni v prosinci. Smlouvy měly platit rok a půl. Vnitro podle předsedy antimonopolního úřadu Petra Rafaje při zadávání zakázky porušilo zákon.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

„Byla použita nevhodná hodnotící kritéria, jako například doba zajištění služby, což bylo kritérium, které zvýhodňovala některé z uchazečů. Pak bylo neoprávněně požadováno ISO 270001, což je systém řízení bezpečnostních informací,“ řekl Rafaj.

Návrh na zrušení tendru podal jeden z účastníků soutěže Dial Telecom. Ministerstvo vnitra se proti rozhodnutí antimonopolního úřadu může odvolat k rozkladové komisi. Jiří Korbel z tiskového odboru ministerstva Radiožurnálu řekl, že zatím žádné rozhodnutí od antimonopolního úřadu nedostali. Proto se k němu ani nebude vyjadřovat.

Platnost smluv na zajištění hlasových a datových služeb koncem září ministerstvu vnitra skončí. Vnitru tak hrozí digitální tma a totální ochromení úřadu.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme