Antl bude dále zkoumat kauzu Protivínský

Šéf republikového úřadu vyšetřování Miroslav Antl bude zkoumat kauzu Protivínský. Případ kněze, který byl obviněn kvůli tomu, že vybízel lidi na Břeclavsku, aby nevolili komunisty, měl totiž na starosti bývalý pracovník Státní bezpečnosti. Jak Antl řekl dnes Radiožurnálu, teď se bude zjišťovat jestli nějak nepochybil sám vyšetřovatel a také nadřízený, který mu i přes jeho minulost případ přidělil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Antl

"Tento případ je ponaučení pro všechny velitele, kteří by měli rozhodovat o přidělování spisů. V tomto případ to skutečně - jsem o tom přesvědčen - nebyl žádný úmysl ani ze strany vyšetřovatele, ani ze strany jeho nadřízeného. Já mohu udělat jen to, že to ještě připomenu všem krajským ředitelům úřadům vyšetřování v rámci České republiky pozítří a oni už si udělají nějaké opatření."

Ředitel úřadu Miroslav Antl ale věří, že v tom nebyl žádný úmysl. "My se teď budeme dívat spíš na to, jestli vyšetřovatel nepochybil a jestli nepochybil jeho nadřízený, když mu tu věc s ohledem na jakousi personální minulost přidělil. A to je všechno, co můžeme udělat. Jinak státní zůstupce by měl sledovat tu věc konkrétní a to už udělal."

Markéta Kaclová, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme