Antl v září stane v čele Úřadu vyšetřování

Bývalý východočeský státní zástupce Miloslav Antl nastoupí 1. září do funkce ředitele republikového Úřadu vyšetřování. Českému rozhlasu to řekla mluvčí ministra vnitra Gabriela Bártíková. Bývalý východočeský státní zástupce se na tom dnes dohodl s ministrem vnitra Stanislavem Grossem. Současný šéf úřadu vyšetřování Zdeněk Pelc bude podle ní řídit některý z celorepublikových útvarů české police.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antl bude pověřen řízením vyšetřovatelů na půl roku. Od 1.1 2002 totiž Úřad vyšetřování končí. S Antlem je ale nadále počítáno ve vedení Policie České republiky. Současný šéf vyšetřovatelů Zdeněk Pelc přejde podle mluvčí ministra vnitra Gabriely Bártíkové do vedení jednoho z útvarů české policie.

Miroslav Antl chystá po svém příchodu do funkce několik změn. Státní zástupci by podle něj měli mít větší zodpovědnost a mělo by jich být více. "Zcela nepochybně si myslím, že bychom se měli výrazně posílit, protože tam už skutečně z úřadoven by státní zástupci měli přejít do terénu a měli by více rozhodovat, mít větší odpovědnost za přípravné řízení, poté obhájit to své přípravné řízení před soudem."

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme