Právo: Policie se v případu krácení daně zajímá přímo o Antonína Charouze

Policisté se při vyšetřování skupiny kolem bývalého závodníka Antonína Charouze zajímali konkrétně o jeho osobu. Zjistil to deník Právo ze soudního příkazu k prohlídce. Přitom po policejní prohlídce v jeho kancelářích minulý týden podnikatel prohlásil, že při vyšetřování nešlo o něj ale o informace, které může poskytnout o jiných firmách.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý závodník Antonín Charouz | Zdroj: Profimedia

Charouz zatím není v kauze obviněn, deník ale ze soudního příkazu vyčetl, že při prohlídce šlo primárně o podnikatele. Policisté Charouze podezřívají z účasti na zločinecké skupině, kde spolu s dalšími pěti osobami měl krátit daně od roku 2016.

Policisté a celníci zasahují na několika místech Česka, podle ČT kvůli podezření z daňových úniků

Číst článek

Údajně připravil stát nejméně o 45 milionů korun. Podle vyšetřovatelů měla síť na sebe napojených firem a bílých koní účtovat daňové doklady za neexistující zboží a služby. Profitovat z toho měly tři firmy: Charouzova Bohemian Marketing & Promotion, společnost Česká automobilová a reklamní firma Yangames promotion.

„Na základě opatřených poznatků je dáno důvodné podezření, že Ing. Charouz spolupracoval s Adrianem Smrčkou, Monikou Soukalovou a Pavlem Stružem, kteří ovládali výše zmíněné společnosti, za účelem snížení daňového základu jím ovládaných společností,“ napsali vyšetřovatelé v soudním příkazu.

‚Výbušná výpověď k Čapímu hnízdu.‘ Inspekce odložila prošetřování informací z Přibilova článku

Číst článek

Domovní prohlídkou chtěli policisté získat co nejvíc materiálů, které se týkaly právě údajných podvodných obchodů. Podle Charouze prý nebyla nutná, vše, co požadovali, jim vydal.

Vyšetřovatelé si tak odnesli veškeré Charouzovy telefony a elektroniku, účetnictví, smlouvy, diáře a poznámky. Také zabavili hotovost a cennosti.

Charouz se snažil naznačit, že se policisté zajímali hlavně o Kellnerovu Škodu Transportation. „Oni vyšetřují jednu velkou firmu. Nevím proč, nevím jak – každý, kdo se toho dotýkal, může být podezřelý,“ řekl Charouz deníku s tím, že se Škodou Transportation „nikdy žádný vztah neuzavíral“.

Policisty skutečně zajímaly i její smlouvy s Charouzovou firmou, ale tehdy plzeňský holding ovládali čtyři jiní podnikatelé.

Anna Soldatová, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme