Archeologové budou u Dobronína hledat další oběti poválečného násilí

Do Dobronína na Jihlavsku se dnes opět vydají archeologové. V lokalitě U Viaduktu budou hledat další možné oběti poválečných událostí z května roku 1945. Jak dlouho budou odborníci za železničním mostem na pravé a levé straně Zlatého potoka pracovat, není zatím jisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté s archeology prohledávali za pomoci georadaru další lokalitu u Dobronína, kde mohou být uloženy pozůstatky zmasakrovaných Němců. | Zdroj: ČTK

Geofyzikální výzkum pomocí georadaru a magnetometru prováděli archeologové z Brněnské Masarykovy univerzity v této lokalitě již 24. března. Výskyt anomálií, hlavně kvůli řadě rušivých, převážně stavebních vlivů, tento průzkum neprokázal. Přesto se bude kopat, protože právě tady by mohla být podle svědectví příbuzného oběti údajného masakru na Budínce zakopána těla dalších obětí.

Vzorky DNA z kosterních pozůstatků z Budínky, které archeologové vyzvedli z masového hrobu vloni v srpnu, nyní zkoumají odborníci v Kriminalistickém ústavu v Praze.

pir, Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme