Archeologové nakonec hrob svaté Anežky České nenašli

Ostatky Anežky České v kryptě pražského kostela Svatého Haštala archeologové nenašli. Uzavřeli tak nejenom několikaměsíční domněnky o místě posledního odpočinku české světice, ale také archeologický průzkum kostela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mediálně sledovaný otvor před oltářem. | Foto: Tomáš Adamec

Negativní nález Anežky České definitivně potvrdila podzemní sonda s kamerou, která v barokní hrobce objevila ostatky z 18.století."Zjistili jsme, že se jedná o poměrně rozlehlý prostor krypty, kde je na dně uložena v rakvích řada kosterních ostatků," popsal nález šéf archeologů pražského Národního památkového ústavu Jaroslav Podliska.

"Dokonce v jednom případě zde bylo datum 1759. Víme tedy, že zde došlo k ukládání kosterních ostatků zemřelých někdy v průběhu 18. století," dodal Podliska.

Archeologové ale nejsou tímto zjištěním příliš překvapeni. Už po včerejším předběžném průzkumu místa totiž nepředpokládali, že by hrob Anežky České v kostele sv. Haštala byl.

Michaela Vetešková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme