Architekt Marek Řičář požádal policii o ochranku

Řičařovo odstranění údajně plánovala skupina kolem starosty Budišova na Třebíčsku Ladislava Péti a blízkého spolupracovníka premiérů Grosse a Paroubka Zdeňka Doležela poté, co se odmítl podílet na připravovaném podvodu s evropskými dotacemi. I když jsou hlavní aktéři kauzy už ve vazbě, nebezpečí podle Řičáře stále trvá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

architekt Marek Řičář

architekt Marek Řičář | Zdroj: ČTK

"Já jsem sděloval policii právě v posledních dnech, že se cítím být neustále ohrožen. A to moje sdělení se opíralo o skutečnosti, které se kolem mne dějí a které ve mně vzbuzují obavy. Základem je skutečně to, že se cítím být ohrožen, Zdůraznil Řičář.

Jakým způsobem je ohrožen, nechtěl Marek Řičář upřesnit. Vyděrači kolem starosty Péti měli podle televize Nova na jednotlivé stupně násilí proti Řičářovi stanovený ceník. Za slovní "domluvu" sto tisíc korun, za "ruční vyřízení" půl milionu a za smrt, která měla vypadat jako sebevražda, rovný milion.

"Začaly se objevovat výhrůžky a temné narážky," řekl Řičář o konci roku 2005, kdy mu prý Péťa jasně naznačil, aby ze společnosti odešel a již do jejích záležitostí nezasahoval. "Říkali mi, že mne může přejet auto, že tu jsou Ukrajinci, kteří řeší věci jinak, a že každé prase má svého řezníka," popsal výhrůžky architekt.

Doleželova skupina prý uvažovala i o vraždě Jana Kubiceho

Skupina kolem někdejšího šéfa kabinetu premiérů Zdeňka Doležela si na vraždu ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubiceho pravděpodobně najala policejního agenta a spolupracovníka Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Novinářům to řekli zástupci ČSSD v čele se šéfem poradců předsedy ČSSD Jaroslavem Tvrdíkem. "Jestli je toto náš profesionální elitní útvar, jak jsme byli léta v minulosti přesvědčováni, potom je mi líto Policie České republiky. Toto není chování profesionálů, elitních profesionálů," řekl Tvrdík.

Jana Kubiceho od minulého týdne dne hlídá policejní ochranka, kterou mu přidělilo policejní prezidium. Z odposlechů a dalších důkazů při prověřování údajné Doleželovy skupiny podle informací serveru Aktuálně.cz vyplynulo, že plán na odstranění Kubiceho počítal s několika fázemi. Policista měl být nejprve diskreditován v médiích, obviněn Inspekcí ministra vnitra a postaven mimo službu. Teprve poté měl být zabit, ale tak, aby to vypadalo, že pod tlakem okolností spáchal sebevraždu.

Milan Kopp, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme