Architekti se snaží seznámit klienty se stavitelskou kulturou a kvalitou

Jak dostat stavitelskou kulturu a architektonickou kvalitu ke klientům? Na to by měl odpovědět diskuzní seminář na téma 'Architekti a Zelená úsporám', který dnes pořádá Česká komora architektů a Státní fond životního prostředí. Konference se zaměří především na kvalitu architektury, která by měla být výsledkem využití dotací z programu Zelená úsporám.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

novostavba

novostavba | Foto: Marián Vojtek

Do České republiky se dostávají architektonické trendy z Německa a z Rakouska, učíme se stavět pasivní domy. Zároveň se s novými trendy rozjíždí projekt Zelená úsporám.

Architekti se budou na dnešním semináři snažit dostat do povědomí zkušenosti a vědomosti klientům tak, aby finance z programu byly co nejlépe zhodnoceny i z té architektonické kultury.

Staveb je celá řada, každá z nich je individuální dílo

Klient by neměl při stavbě nebo opravě nemovitosti jenom uspořit. „Otázka položená projektantovi by měla být pokud možno kompletní – jaký životní prostor si vytvořit a jak v něm zohlednit i takové věci jako je úspora energie. Pokud se jedná o starší dům, položit si otázku, zda dům nezestárnul morálně, dispozičně nebo konstrukčně,“ říká architekt Petr Všetečka, který se specializuje na novostavby i rekonstrukce staveb.

Přehrát

00:00 / 00:00

Architektura.mp3

Česká komora architektů připravuje publikaci jak pro projektanty, tak i pro klienty programu Zelená úsporám, která vyjde na podzim. Publikace se bude především zabývat tématem pasivních domů, které mají daleko nižší nároky na energii.


„My bychom chtěli předat poselství spočívající v tom, že problém stavění je vždycky problémem velmi širokým. Rozhoduje se o dlouhodobé věci a rádi bychom, aby vždycky na prvním místě byla co nejširší úvaha o prostředí,“ říká odborný garant publikace Petr Všetečka.

Alena Adamcová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme