Večírek na střeše Arcibiskupského paláce převezme hygiena. Podle policie se jednalo jen o přestupek

Dubnový večírek, který se konal na střeše Arcibiskupského paláce na pražském Hradčanském náměstí, vyhodnotila policie jako možné přestupkové jednání. Událost i sedm zúčastněných lidí proto oznámila k dořešení příslušným orgánům. Uvedl to mluvčí pražských policistů Jan Rybanský. Akce se konala v době, kdy byla podobná setkání zakázána kvůli pandemické situaci.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arcibiskupský palác v Praze

Setkání se v Arcibiskupském paláci uskutečnilo 27. dubna, tedy den poté, co kardinál Dominik Duka oslavil narozeniny (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Setkání se uskutečnilo 27. dubna, tedy den poté, co kardinál Dominik Duka oslavil narozeniny. Podle informací médií se akce zúčastnil například majitel společnosti Pražské Benátky Zdeněk Bergman, vedoucí Dukova sekretariátu Vojtěch Mátl, šéf Útvaru pro ochranu prezidenta ČR Martin Baláž či velitel Hradní stráže Jaroslav Ackermann.

Věc prověřovala policie. „Podle našich zjištění došlo ve věci k podezření ze spáchání přestupkového jednání,“ sdělil nyní Rybanský. Případem se tak budou zabývat pražští hygienici ve správním řízení.

Šéf prezidentovy ochranky i jeho náměstek dostali pokutu za oslavu na střeše Arcibiskupského paláce

Číst článek

Baláž a jeho náměstek Radim Kincl dostali v kázeňském řízení za účast na akci pokutu od policejního prezidia, protože na sobě neměli navzdory tehdy platným předpisům respirátory. Výši pokuty za tento přestupek prezidium nesdělilo a trvá na tom, že členové prezidentovy ochranky byli na střeše arcibiskupství na pracovní schůzce.

Podle snímků serveru Blesk.cz, který na oslavu upozornil, popíjela skupina mužů na střeše alkohol a kouřila doutníky a večírek trval nejméně od 17.30 zhruba do jedné hodiny ranní.

Dukův mediální poradce Romuald Štěpán k tomu uvedl, že akce souvisela s plánovaným festivalem Navalis, který pořádá společnost Svatojánský spolek založená právě Bergmanem. Tuto verzi ale popřel předseda spolku.

Podobnou záležitost řešila policie po lednovém večírku v Teplicích. V tamním hotelu slavil narozeniny podnikatel a bývalý vlivný politik ČSSD Petr Benda. Oslavy se účastnil mimo jiné liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák, kterého kvůli tomu policejní prezident Jan Švejdar odvolal z funkce. Na oslavě byli také bývalý premiér Jiří Paroubek, tehdejší šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička či místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme