Aréna by se mohla dočkat územního rozhodnutí v dubnu

Příprava stavby víceúčelové haly v Praze 9 Vysočanech bude v nejbližších týdnech pokračovat. Hala má sloužit pro hokejové mistrovství světa v roce 2004 a celá stavba proto spěchá. Společnost Sazka by ráda začala s budováním svatostánku českého hokeje v červu. Magistrát ale minulý měsíc zastavil územní řízení kvůli chybějícím podkladům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sportovní hala na Vysočanech - model

Investorovi stavby - společnosti Sazka se totiž už téměř podařilo dát dohromady zhruba 30 chybějících podkladů a územní řízení se tak bude moci obnovit. "Každý den pracuje několik stovek lidí na tom, abychom pokročili tak, aby zamýšlené vydání územního rozhodnutí v měsíci dubnu bylo v termínu," říká Jan Vala z firmy Bestsport, která je dceřinnou společností Sazky a má přípravu výstavby haly na starosti.

Zatím na pozemku bývalé ČKD Lokomotivka ve Vysočanech ještě nezačaly ani demoliční práce. "Plocha, která je zastavěna průmyslovými budovami, se čistí a demontuje se množství těžkých strojů. Stoje se z valné části nevyhazují a budou sloužit na Kladně k výrobě. Je tam množství kovového materiálu, takže jsou tam svářeči, kteří demontují a připravují oblast k demolicím,? přiblížil Vala současnou situaci.

Přípravou stavby se odpoledne bude zabývat koordinační výbor magistrátu. Komise nemůže přímo ovlivnit vydávání potřebných povolení, může ale projednat vstřícné kroky města, třeba v oblasti dopravy. "Dojde tam k úpravě komunikace a tramvajové tratě," říká tajemník magistrátní komise Martin Trnka.

Právě dopravní situace v okolí budoucí víceúčelové haly dělá starosti tamním obyvatelům. Vyplynulo to z předběžného veřejného slyšení. Další, které musí proběhnout při posuzování vlivu stavby na životní prostředí, se teprve chystá.

"Samozřejmě, že se zúčastníme ještě dalšího veřejného slyšení, které vyvolá magistrát, a tam bude jasně řečeno to, co jsme neměli na tom prvním slyšení, to jest rozsáhlejší mapy celé oblasti, jak se bude dopravní situace vypadat a jak se bude dotýkat," slibuje Jan Vala z Bestsportu.

Případné protesty občanů proti územnímu rozhodnutí nebo stavebnímu povolení by totiž mohly hokejové mistrovství ohrozit. Sazka zatím slibuje, že pro dodávky materiálu na stavbu využije zejména železniční síť.

Lenka Šumová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme