V Argentině zadrželi Čecha, který se 25 let vyhýbal nástupu do vězení. Měl v něm strávit 30 měsíců

Na hranici mezi Argentinou, Brazílií a Paraguayí počátkem listopadu zadrželi českého občana, který se posledních 25 let vyhýbal nástupu do vězení. Hledaný Josef Šindelek byl v roce 1998 odsouzen za podvod ve firmě na 30 měsíců za mřížemi. České úřady žádají o jeho vydání do České republiky. Napsal to ve čtvrtek server Novinky.cz.

Praha/Buenos Aires Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

Na hranici mezi Argentinou, Brazílií a Paraguayí počátkem listopadu zadrželi českého občana, který se posledních 25 let vyhýbal nástupu do vězení (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka potvrdil, že muž byl zadržen na území Argentiny na základě mezinárodního pátrání vyhlášeného Interpolem. „Aktuálně je umístěn ve vazbě v rámci extradičního řízení,“ uvedl pro Novinky a Právo.

České úřady zadržely Inda, který měl plánovat vraždu vůdce separatistů. Soud řeší jeho vydání do USA

Číst článek

Šindelek si ve firmě, kde pracoval, přeposlal 2,72 milionu korun na svůj účet. Jeho partnerka Novinkám a Právu řekla, že se tak chtěl dostat k procentům z provedených zakázek, které mu dlužil majitel firmy. Ten však věc oznámil na policii a Šindelek skončil jako obžalovaný u soudu.

Nejprve mu Krajský soud v Brně uložil 5,5 roku vězení, trest mu snížil odvolací olomoucký vrchní soud. Šindelek pak opustil Českou republiku, protože se podle své partnerky cítil nevinný a s trestem nesouhlasil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme