‚Ochranu našich vojáků bereme vážně.‘ Armáda kvůli koronaviru pozastaví cvičení aktivních záloh

Armáda od příštího pondělí do odvolání dočasně pozastaví cvičení jednotek aktivní zálohy. Na doporučení hlavní hygieničky ministerstva obrany o tom s ohledem na vývoj epidemie covidu-19 v Česku rozhodl náčelník generálního štábu Aleš Opata, informovalo v tiskové zprávě ministerstvo obrany. Armáda k pozastavení výcviku aktivní zálohy přikročila už v polovině března v souvislosti s tehdejším vyhlášením nouzového stavu v Česku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výcvik aktivní zálohy bude obnoven až po zlepšení epidemiologické situace. (ilustrační foto) | Foto: zdroj: Flickr, DVIDSHUB, CC BY 2.0 | Zdroj: Flickr

Aktuální rozhodnutí začne platit od 7. září do odvolání, uvedla obrana. Hlavním důvodem zrušení plánovaných cvičení je aktuální vývoj situace kolem nového koronaviru a povinnost armády zajistit svou akceschopnost, dodal resort. Armáda dosud vyžadovala od účastníků cvičení doklad o negativních testech na covid-19, který není starší než čtyři dny.

Zuzana Kročová, první žena v čele Univerzity obrany, může být druhou generálkou v historii české armády

Číst článek

Armáda se nyní podle doporučení resortní hygieny snaží maximálně omezit přístup civilistů do objektů ministerstva obrany. „S ohledem na aktuální růst počtu pozitivně testovaných v populaci a očekávanou vlnu sezonní chřipky jsem aktualizovala hygienická opatření pro celý resort ministerstva obrany,“ vysvětlila v tiskové zprávě hlavní hygienička ministerstva Jana Fajfrová.

Opata věří, že situace kolem covidu-19 se brzy stabilizuje a bude možné výcvik obnovit. „Jsme ale důslední a ochranu našich vojáků a nás všech bereme vážně. Epidemiologická situace se zhoršuje a my k tomu přijímáme adekvátní opatření. Bohužel to ale znamená omezit i výcvik aktivní zálohy,“ řekl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme