‚Ochranu našich vojáků bereme vážně.‘ Armáda kvůli koronaviru pozastaví cvičení aktivních záloh

Armáda od příštího pondělí do odvolání dočasně pozastaví cvičení jednotek aktivní zálohy. Na doporučení hlavní hygieničky ministerstva obrany o tom s ohledem na vývoj epidemie covidu-19 v Česku rozhodl náčelník generálního štábu Aleš Opata, informovalo v tiskové zprávě ministerstvo obrany. Armáda k pozastavení výcviku aktivní zálohy přikročila už v polovině března v souvislosti s tehdejším vyhlášením nouzového stavu v Česku.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Armáda ČR (ilustrační foto)

Výcvik aktivní zálohy bude obnoven až po zlepšení epidemiologické situace. (ilustrační foto) | Foto: zdroj: Flickr, DVIDSHUB, CC BY 2.0 | Zdroj: Flickr

Aktuální rozhodnutí začne platit od 7. září do odvolání, uvedla obrana. Hlavním důvodem zrušení plánovaných cvičení je aktuální vývoj situace kolem nového koronaviru a povinnost armády zajistit svou akceschopnost, dodal resort. Armáda dosud vyžadovala od účastníků cvičení doklad o negativních testech na covid-19, který není starší než čtyři dny.

Zuzana Kročová, první žena v čele Univerzity obrany, může být druhou generálkou v historii české armády

Číst článek

Armáda se nyní podle doporučení resortní hygieny snaží maximálně omezit přístup civilistů do objektů ministerstva obrany. „S ohledem na aktuální růst počtu pozitivně testovaných v populaci a očekávanou vlnu sezonní chřipky jsem aktualizovala hygienická opatření pro celý resort ministerstva obrany,“ vysvětlila v tiskové zprávě hlavní hygienička ministerstva Jana Fajfrová.

Opata věří, že situace kolem covidu-19 se brzy stabilizuje a bude možné výcvik obnovit. „Jsme ale důslední a ochranu našich vojáků a nás všech bereme vážně. Epidemiologická situace se zhoršuje a my k tomu přijímáme adekvátní opatření. Bohužel to ale znamená omezit i výcvik aktivní zálohy,“ řekl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme