Armáda chce novou základnu

Jednu z největších základen pozemních sil naší armády chce ministerstvo obrany vybudovat v Podbořanech na Lounsku. Oznámil to ministr obrany Jaroslav Tvrdík při návštěvě výcvikového prostoru Hradiště, ležícího na rozhraní ústeckého a karlovarského kraje. Podle Tvrdíka patří projekt podbořanské základny mezi osm prioritních, které chce armáda v nejbližších letech realizovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vojáci nad mapou | Foto: Armáda ČR

Rozvoj základny má úzce souviset se záměrem modernizovat právě blízký vojenský prostor Hradiště. Do komplexního programu na obnovu vojenské techniky, zařízení a komunikací by měl stát investovat na 4 miliardy korun. Jak ministr Tvrdík upřesnil, půjde mimo jiné o peníze získané z pronájmu území zahraničním vojskům. "Samozřejmě k modernizaci VVP je od letošního roku využíván i příjem ze cvičení zahraničních armád. Dospěli jsme ke konsensu s ministerstvem financí, které nám povolilo využívat 50 procent prostředků získaných ze zahraničních cvičení právě do rozvoje vlastních VVP."

Markéta Kaclová, Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme