Při výcviku v Hradišti na Karlovarsku se postřelil voják. Neštěstí vyšetřuje vojenská policie

Ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště na Karlovarsku se v pondělí smrtelně zranil voják, který zde byl na výcviku. Způsobil si střelné poranění neslučitelné se životem. Neštěstí vyšetřuje vojenská policie, informovala v úterý Magdalena Dvořáková z oddělení komunikace s veřejností Generálního štábu Armády ČR.

Hradiště (Karlovarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště na Karlovarsku se v pondělí smrtelně zranil voják, který zde byl na výcviku. Způsobil si střelné poranění neslučitelné se životem (illustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Voják byl příslušníkem 41. mechanizovaného praporu Žatec. Rodina vojáka byla o události vyrozuměna.

Státní hymna, čestná salva i hasičská siréna. Rodina se rozloučila s Tichou, která zahynula na Sinaji

Číst článek

Podle serveru Novinky.cz zřejmě asi čtyřicetiletý voják spáchal sebevraždu, střelil se do hlavy.

Úmrtí vojáků na českém území jsou spíše ojedinělá a obvykle jsou důsledkem nehod. Naposledy zemřel v červnu při střelbě v Týništi nad Orlicí vojenský policista.

Jeden vojenský policista zemřel a další se zranil při výbuchu ve vojenské ubytovně ve Vyškově v roce 2017. V roce 2013 zemřel jeden voják a tři se zranili při nehodě vojenského terénního automobilu na dálnici D6.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme