Armáda dál pomáhá s odstraňováním následků povodní

I po víkendu zůstává nasazeno v Libereckém a Ústeckém kraji na 786 vojáků s 233 kusy techniky, kteří pomáhají spolu s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému místním obyvatelům s odstraňováním následků nedávných ničivých povodní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

armáda pomáhá při odstraňování povodňových škod | Foto: Armáda ČR

V pondělí působili vojáci v obcích Mníšek, Nová Ves, Hejnice, Hrádek nad Nisou, Frýdlant, Chotyně, Bílý Kostel, Višňová, Heřmanice, Raspenava, Chrastava, Dolní Vítkov, Kytlice, Svor, Rousínov, Hřensko a jejich okolí.

K hlavním pondělním úkolům, kromě průběžně poskytované pomoci patřilo zejména čištění koryta a zpevňování břehů řeky Jiřice a jejích přítoků, nasazení vojenské techniky při zprůjezdňování povodní poškozených komunikací v Dolním Vítkově a zahájení výstavby mostů v obci Kytlice.

Zítra pak například začnou vojáci ze 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany se speciální technikou pomáhat obyvatelům v Raspenavě s desinfekcí povodněmi zasažených domů. Vojáci 15. ženijní brigády pak začnou se stavbou mostního provizoria v Hřensku.


Milan Kopp, Armáda ČR Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme